• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı Belediyesi güneş enerjisi projesi

Sandıklı Belediyesi güneş enerjisi projesi

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün girişimleri doğrultusunda Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş ile imzalanan protokol ile resmiyet kazanan süreç, firmanın dün başlattığı çalışmalarla hayata geçilirmiş oldu. Kapalı Pazar yerinin üstünde başlayan çalışmalar hızla devam ediyor olup, yaklaşık 630 kw gücünde olup, Ocak ayı sonunda bitirilerek Sandıklı Belediyemize teslim edilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan @Mustafa […]

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün girişimleri doğrultusunda Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş ile imzalanan protokol ile resmiyet kazanan süreç, firmanın dün başlattığı çalışmalarla hayata geçilirmiş oldu.
Kapalı Pazar yerinin üstünde başlayan çalışmalar hızla devam ediyor olup, yaklaşık 630 kw gücünde olup, Ocak ayı sonunda bitirilerek Sandıklı Belediyemize teslim edilecek.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan @Mustafa Çöl; “Sizlere söz vermiş olduğumuz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz.Kapalı pazaryeri üzerinde GES (Güneş Enerjisi Sistemi) ile elektriğimizi üreteceğimiz projenin çalışmaları başladı.
Yaklaşık bir ay içerisinde hazırlanacak olan proje ile Belediyemize ait enerjinin %25’ini buradan karşılamış olacağız. Bu projeye ek olarak Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzden aldığımız diğer bir enerji alanımıza da GES projesini hayata geçirmek için arkadaşlarımız işlemlerini bütün hızıyla sürdürmektedirler.
Kapalı pazar yerinin üstüne kuracak olduğumuz güneş enerji sistemi santralimiz Sandıklı Belediyesi olarak ilk olması sebebiyle önem arz etmektedir. Enerjisini üreten, ürettiği enerjiyi kendisi kullanabilen ve bunu ilçemize fayda olarak yansıtabilen bir belediye olmanın mutluluğunu duymaktayım. Tüm Sandıklı halkına hayırlı ve uğurlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM