• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı köylerinde yağmur duasına çıkılıyor

Sandıklı köylerinde yağmur duasına çıkılıyor

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Kızık Köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı. İlçede daha öncede Örenkaya, Kusura Köylerinde de yağmur duası yapıldığı öğrenildi. Sandıklı’ya bağlı Kızık Köyünde öğle namazından sonra yağmur duası yapıldı. Muhtarlık ve köy halkının düzenlediği yağmur duasında öğle namazı sonrası camide mevlit okunduktan sonra vatandaşlar dualar ile muhtarlığın önündeki alana geldi. Bu alanda yine […]

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Kızık Köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı. İlçede daha öncede Örenkaya, Kusura Köylerinde de yağmur duası yapıldığı öğrenildi.
Sandıklı’ya bağlı Kızık Köyünde öğle namazından sonra yağmur duası yapıldı. Muhtarlık ve köy halkının düzenlediği yağmur duasında öğle namazı sonrası camide mevlit okunduktan sonra vatandaşlar dualar ile muhtarlığın önündeki alana geldi. Bu alanda yine dualar okunarak yağmur dua edildi. Daha sonra Muhtarlık ve köy halkı tarafından hazırlanan yemek ikramı yapıldı.

İlçede tarım ve hayvancılığın önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Adnan Öztaş, “İlçemizde çiftçilik önemli bir yere sahip. Bu anlamda şu dönemlerde yağmurun olması verimlilik açısından çok önemli. Tarımda ne kadar verimi yakalayabilirsek ekonomide tarıma oranla daha güzel yerlere gelir” dedi.

Köyde yağmur duasının geleneksel hale geldiğini öğrendiğini belirten Sandıklı Kaymakamı Önder Çengel ise; “Köylerimizde yağmur duasının geleneksel hale geldiğini ve her yıl yapıldığını öğrendim. İnşallah beklenen yağmurlar kısa zamanda yağar ve tarım arazileri bu nimetten nasibini alır. Buraya toplanan ve dua eden bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir etkinliğe imza attığı için Kızık köyü muhtarımıza ve köy halkına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Yağmur duasına Kaymakam Önder Çengel, Belediye Başkanı Ak Partili Adnan Öztaş, Kızık Köyü Muhtarı Yılmaz Başpınar, daire amirleri köy halkı, ilçe merkez ve çevre köylerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM