• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Çanakkale Zaferi’nin, bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi olduğunu belirterek,18 Mart 1915 tarihinde “Çanakkale Geçilmez” diye yazılan bu destanla, vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de […]

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Çanakkale Zaferi’nin, bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi olduğunu belirterek,18 Mart 1915 tarihinde “Çanakkale Geçilmez” diye yazılan bu destanla, vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumlarının atıldığını ifade etti.

Başkan Dr. Mustafa Çöl mesajında; “Gelecek kuşaklara, Çanakkale ruhunu ve şehitlerimizin aziz hatıralarını en güzel şekilde aktarmalıyız. Bu zaferin bize öğrettiği değerleri unutmadan, birlik ve beraberlik içinde milletimizi daha aydınlık yarınlara taşımalıyız. Çanakkale’de sergilediğimiz cesaret ve fedakârlık, Türk milletinin vatanına olan sevdasının en güzel örneğidir.

Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi’nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM