• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SACIN ÜÇÜNCÜ AYAĞI..

SACIN ÜÇÜNCÜ AYAĞI..

Geçtiğimiz hafta Dinar’dan yatırımlarını Sandıklı’ya yapma kararı alıp, Dinar’daki mevcut tesislerini Sandıklı’ya taşıyan tekstilin neden? Dinar’dan yatırımlarını Sandıklı’ya çektiklerini perde arkasında konuşulanları ve tekstilin Dinar’daki tesislerinin satışının kime yapıldığına değişmiştik.. Firma sahibini bir siyasinin arayıp “Ne işin var Sandıklı’da, Türkiye’de işsizliğin en az olduğu ilçe” dediğini yazmıştık.. Tesisin Sandıklı’ya gelmesini hazmedemeyenler; “fabrika değil, atölye” diyerek […]

Geçtiğimiz hafta Dinar’dan yatırımlarını Sandıklı’ya yapma kararı alıp, Dinar’daki mevcut tesislerini Sandıklı’ya taşıyan tekstilin neden? Dinar’dan yatırımlarını Sandıklı’ya çektiklerini perde arkasında konuşulanları ve tekstilin Dinar’daki tesislerinin satışının kime yapıldığına değişmiştik..

Firma sahibini bir siyasinin arayıp “Ne işin var Sandıklı’da, Türkiye’de işsizliğin en az olduğu ilçe” dediğini yazmıştık..

Tesisin Sandıklı’ya gelmesini hazmedemeyenler; “fabrika değil, atölye” diyerek yatırımı ve sağlanacak istihdamı küçültmeye çalışmışlar, aynı zamanda da Dinar’lı vatandaşlardan siyasilerine gelecek eleştirileri yumuşatma çabası içine girmişlerdi..

Dün Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, sosyal medya aracılığı ile paylaştığı bir konuda şu ifadeleri kullandı:

“SANJET A.Ş. 2014 YILI ÖNCESİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BORCU OLAN

12.824.141,51 TL[MİLYON]  bugün itibari ile ödemek bizlere nasip oldu.

24.09.2019 tarihinde SANJET şimdiki ve önceki dönem yönetim kurulu üyelerimize, ortakları Ticaret Odamıza, Esnaf Odamıza, Sebzeciler ve Manavlar Odamıza, Ziraat Odamıza, Şoförler Odamıza ve başkanlarımıza İcra takibini özel olarak başlatan zat kimden nasıl talimat alarak bu işlemi SANDIKLI’ya yaptığını biliyoruz ve zamanı gelindiğinde açıklayacağız” dedi

 

Tekstil firması ile bu konunun ne alakası var? dediğinizi duyar gibiyim..

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü SANJET A.Ş’ye icra gönderildiği tarihte izindeymiş. Müdür izinde iken icra takibini başlatanın kim olduğunu araştırın..

Sosyal Güvenlik Kurumuna geçmiş dönem borçlarından dolayı icra başlatılması talimatı da tekstil yetkilisine “ne işin var Sandıklı’da, işsizliğin en az olduğu yer” diyen de aynı kişi desem..

Sandıklı’nın etrafına nasıl bir çember örülmeye çalışıldığını, anlatabilmiş olurmuyum?..

 

Yıllardır sistemli bir şekilde Sandıklı siyasilerini karalayan Dinar’lı yazarın, tarafsız ve art niyetsiz yazdığını düşünebilir misiniz?

 

Aylardır Dinar’lı yazarın köşesinden, “Sandıklı Belediyesi battı bitti. Falan kadar borç var” derken ardından geçmiş döneme ait borçların, icra yoluyla tahsile gidilmesi Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü sistemli bir şekilde köşeye sıkıştırmaya çalışmak amacı ile yapılmıştır..

Pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarına rağmen gerek yatırım,  gerek personel maaşlarında hiçbir aksaklık yaşamayan, Sandıklı Belediyesi kurulan bu oyundan haberdar olmuş. Gerekli hazırlığını yapmış.  12 milyonluk geçmiş dönem borcunu ödeyerek yoluna devam etmektedir..

Sandıklı üzerinden habercilik oynayanlar biraz araştırsa, Sandıklı’ya gelen tekstil ve icra işlemini bağlayan sacın üçüncü ayağını bulurlar..

Öte yandan tekstil konusuna geri dönecek olursak;

Tekstil atölyesinin Dinar’daki yerinin, Ziraat Bankası kanalı ile icradan satışa çıktığı ve Dinar’lı üst düzey bir siyasinin oğlu tarafından 4 milyon gibi bir rakamla alındığı iddiaları hala konuşuluyor..

 

Satışı yapan hükümetin bankası bölge vekili uğraşılsa idi, satış yerine kiracısı olan tekstil firmasına  banka kiraya verme  yoluna gidemez miydi..?

 

Olayı tam tersine çevirecek olursak, bugün bu konuya sağır kör ve dilsiz olanlar bu olay Sandıklı’da olsa idi. Düşünün neler olur, neler yazılır çizilirdi..

Demem o ki, emin olun Sandıklı ve Sandıklı siyasileri üzerine malum köşede yazılıp, çizilenlerde hesap ne Sandıklı’nın menfaati, ne de kayırılan gözetilen Sandıklı..

Dinar üzerine yazılıp çizilmeyen, göz ardı edilen konularda da hesap edilen ne Dinar’ın menfaati, ne de kayırılıp gözetilen Dinardır..

Sacın bir ayağı Dinar bir ayağı Sandıklı diğer ayağını, varın siz bulun neresi?..

Siyasi hesaplara ilçelerimizi kurban etmeyin, bir daha ki dönem koltuğa tekrar oturmanız bugün yaptığınız hesaplarla olmaz.

Allahın size ayırdığı nasipse olur.

Hayırlı CUMALAR..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM