• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İNŞAATA YUVA YAPAN KUMRU İNŞAATI DURDURDU

İNŞAATA YUVA YAPAN KUMRU İNŞAATI DURDURDU

İlçemizde bir inşaatın içerisinde bulunan kalıplara kumrunun yuva yapması nedeniyle çalışmalar durdu. İnşaatta kalıp sökme çalışmaları sırasında inşaatın son katında duvardaki kalıpların arasında kumru yuvasında 3 yumurta olduğunu fark eden çalışanlar, durumu inşaat yetkililerine bildirdi. Bunun üzerine inşaat alanına gelen firma yetkilisi durumu öğrenir öğrenmez inşaatın o kısmındaki çalışmaları durdurdu. Kalıpları söken ve kumru yuvasının […]

İlçemizde bir inşaatın içerisinde bulunan kalıplara kumrunun yuva yapması nedeniyle çalışmalar durdu.
İnşaatta kalıp sökme çalışmaları sırasında inşaatın son katında duvardaki kalıpların arasında kumru yuvasında 3 yumurta olduğunu fark eden çalışanlar, durumu inşaat yetkililerine bildirdi.

Bunun üzerine inşaat alanına gelen firma yetkilisi durumu öğrenir öğrenmez inşaatın o kısmındaki çalışmaları durdurdu.
Kalıpları söken ve kumru yuvasının olduğu yeri bırakan inşaat işçileri kumrunun yuvası için duvarda bir kenara kalıp parçaları ile tekrar yuva yaptı.
Kumrunun yuvasını fark eden inşaat işçisi Hüsrev Güneş, kumrunun bulunduğu alandaki odada çalışmaları tamamen durduklarını belirtti.
Kumrunun yavrularını büyütünceye kadar odada çalışma yapmayacaklarını belirten Güneş, “İnşaatımızı yaparken kalıp sökmeye geldik. Baktığımızda kumrunun yuva yaptığını fark ettik. Yumurtasının düşeceğini fark ettik ve yerini yapalım dedik. Yavrusu çıkasıya kadar durmasını istedik. Kalıpları söktük ve yuvayı alıp böyle bir yer yaparak buraya yerleştirdik. Bekliyoruz yavrusunu büyütmeyi. Kaba inşaat bitti sıvacı bu odaya girecek ama kuşu rahatsız etmemek için sıvacı da girmiyor artık. Kuşun yavrularını büyütüp uçmasını bekliyoruz artık. Kalıbın en son kalan parçası ile bu yuvayı yaptık. Kumru yavrularını büyütüp uçtuktan sonra bu odanın işlemlerini de tamamlayacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM