• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
RAMAZAN AYINA ÖZEL “HURMALI LOKUM” ÜRETTİ

RAMAZAN AYINA ÖZEL “HURMALI LOKUM” ÜRETTİ

İlçemizde bir lokum imalatçısı Ramazan ayına özel “hurmalı lokum” üretimi yaptı. 16 yıldır lokum üretimi yapan 32 yaşındaki Ahmet Sönmez, deneme amacıyla Ramazan ayına özel ürettiği “hurmalı lokum”u komşularına ikram etti. Komşular tarafından beğenilen “hurmalı lokum” üretimine başlayan Sönmez, vatandaşlar tarafından yoğun talep gören lezzeti devam ettirmeye başladı. Üretimi çeşitli hurmalardan yaptığını ifade eden Sönmez, […]

İlçemizde bir lokum imalatçısı Ramazan ayına özel “hurmalı lokum” üretimi yaptı.
16 yıldır lokum üretimi yapan 32 yaşındaki Ahmet Sönmez, deneme amacıyla Ramazan ayına özel ürettiği “hurmalı lokum”u komşularına ikram etti.
Komşular tarafından beğenilen “hurmalı lokum” üretimine başlayan Sönmez, vatandaşlar tarafından yoğun talep gören lezzeti devam ettirmeye başladı.

Üretimi çeşitli hurmalardan yaptığını ifade eden Sönmez, “Ramazan ayı içerisindeyiz , bizde Ramazan ayına özel bir şey yapalım diye düşündük. Aklımıza “hurmalı lokum” geldi. Denemesini yaptık, hurmayı mikserde çekerek uyguladık ve güzel bir şey oldu. Talep gelmeye de başladı. Hurma bağışıklık sistemini güçlendirdiği için yoğun bir talep almaya başladık. Kudüs ve İran hurması gibi çeşitli hurmalar ile üretimimizi yapıyoruz. Mikser yardımı ile çektiğimiz hurmaları daha önce hazırladığımız yaprak lokumlara uygulayarak sarıyoruz. İlk başta deneme amaçlı yaptık ve önce komşularımıza ikram ettik ve beğendiklerini ilettiler bize. Damak tadına da uydu hurma ile lokum. İkisinin lezzeti de birbirini tamamladı ve güzel uyum sağlayarak birbiri ile bağdaştı ve ortaya güzel bir ürün çıktı. Talep yoğun olunca bizde üretimi devam ettirmeye başladık. Genelde sultan lokumların da kullanıyoruz hurmalı lokumu. Daha önce ilk olarak haşhaşlı lokumu yapmıştım. Şimdi de hurmalı lokum üretmeye başladık ve damaklara hitap etmeye çalıştık” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM