• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇINARALTI ALZHEİMER GÜNDÜZ YAŞAM KONAĞIMIZ AÇILDI

ÇINARALTI ALZHEİMER GÜNDÜZ YAŞAM KONAĞIMIZ AÇILDI

Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’ün direktifleri doğrultusunda, Yunus Emre Mahallemizde hayata geçirilen Yaşlı Destek Sistemi (YADES) kapsamındaki önemli bir proje, vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. “Çınaraltı Alzheimer Gündüz Yaşam Konağı” adını taşıyan bu proje, yaşlı bireylere kapsamlı bir destek sunarak sağlık ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyor. Program kapsamında, yaşlı bireylerin evlerinden saat 08:30 sularında alınarak günlük […]

ÇINARALTI ALZHEİMER GÜNDÜZ YAŞAM KONAĞIMIZ AÇILDI

Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’ün direktifleri doğrultusunda, Yunus Emre Mahallemizde hayata geçirilen Yaşlı Destek Sistemi (YADES) kapsamındaki önemli bir proje, vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. “Çınaraltı Alzheimer Gündüz Yaşam Konağı” adını taşıyan bu proje, yaşlı bireylere kapsamlı bir destek sunarak sağlık ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyor.

Program kapsamında, yaşlı bireylerin evlerinden saat 08:30 sularında alınarak günlük sağlık takipleri gerçekleştiriliyor. Bu takipler, ilaç takipleri, tansiyon, nabız ve şeker ölçümlerini içeriyor. Ayrıca, pansumanlar da yapılarak sağlıkları an ve an takip ediliyor.

Gündüz boyunca devam eden programda, misafirlere öğle yemeği, öğleden sonra çay saatleri ve beslenme zamanları gibi günlük ihtiyaçlarına yönelik destek sağlanıyor. Ayrıca, saat 17:30’a kadar devam eden etkinlikler ve kurslar düzenlenerek, misafirlerin daha keyifli vakit geçirmeleri amaçlanıyor. Psikolojik destek de programın önemli bir parçasını oluşturuyor.

Dr. Mustafa Çöl yaptığı açıklamada; “Bu projeyi başlatmaktaki amacımız, yaşlı bireylerimize daha iyi bir yaşam sunmak ve onları topluluğa daha fazla entegre etmek. Sağlık takipleri, sosyal etkileşimler ve çeşitli aktivitelerle yaşamlarını zenginleştirmek istiyoruz. Bu program, toplumumuzdaki dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlayan önemli bir adımdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

Çınaraltı Alzheimer Gündüz Yaşam Konağı, bölgedeki yaşlı hemşehrilerimize yönelik sunulan kapsamlı destek hizmetleri ile dikkat çekiyor. Programın başlamasıyla birlikte, vatandaşlarımız tarafından olumlu geri dönüşler alınarak, projenin yaygınlaştırılması konusunda talepler arttı.

Çınaraltı Alzheimer Gündüz Yaşam Konağımız için detaylı bilgi almak için; 0 530 746 11 84 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM