• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Biz bize yeteriz” dedi 70 bin liralık veresiye defterini yaktı

“Biz bize yeteriz” dedi 70 bin liralık veresiye defterini yaktı

İlçemizde lokanta işletmecisi “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek için 70 bin liralık veresiye defterini yaktı. Koranavirüs (Kodvid-19) nedeniyle Dünyanın ve Türkiye’nin zor zamanlar geçirdiğini anımsatan lokanta işletmecisi Sami Erol, ilçede veresiye alışkanlığı olduğunu ve 6 yıldır 3 defterin dolduğu yaklaşık 70 bin liralık 3 veresiye defterini yakarak kampanyaya destek verdiğini belirtti. Esnaf ve vatandaşların […]

İlçemizde lokanta işletmecisi “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek için 70 bin liralık veresiye defterini yaktı.
Koranavirüs (Kodvid-19) nedeniyle Dünyanın ve Türkiye’nin zor zamanlar geçirdiğini anımsatan lokanta işletmecisi Sami Erol, ilçede veresiye alışkanlığı olduğunu ve 6 yıldır 3 defterin dolduğu yaklaşık 70 bin liralık 3 veresiye defterini yakarak kampanyaya destek verdiğini belirtti.
Esnaf ve vatandaşların virüsden dolayı maddi imkanların zor hale geldiğini ifade eden Sami Erol, “Çevremizdeki esnaf arkadaşlarımız olsun, vatandaşlarımız olsun bir şekilde bizden bu güne kadar veresiye olarak hizmet gördüler. Yeri geldi 10 lira yazdık, yerigeldi 300 lira veresiye yazdık. Ben bu gün şuan itibariyle defterdeki alacağım bütün parayı sildim helali hoş olsun, defteri de yakıyorum. Biz bize yeteriz diyelim şu sıkıntılı günlerde birbirimize destek olalım” dedi.
İş yerinin önünde veresiye defterini yakan Erol, Sandıklı’daki esnafları da kampanya ya davet etti.
İlçede durumu iyi olan çok vatandaşın bulunduğunu belirten Erol, “ Benim iş yerime gelip “buraya kimin ne kadar borcu var ben ödeyeyim” demesine de gerek yok. Allah’ın izni ile ben gücümün yettiği kadar hepsini kendim sildim. 6 yıldır yaklaşık 65-70 bin lira gibi bir rakam var veresiye defterinde. Bugünden sonra da karnı aç olan herkesi iş yerime beklerim paralı parasız hiç sıkıntı yok” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM