• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı Türk Eğitim Sen Türk Bayrağı dağıttı

Sandıklı Türk Eğitim Sen Türk Bayrağı dağıttı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla Sandıklı Türk Eğitim Sen üyeleri vatandaşlara bayrak dağıttı. Sandıklı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurdukları standa vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtan Türk Eğitim Sen üyeleri Koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle evden çıkma yasağı olan çocuklara gönderilmek üzere […]

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla Sandıklı Türk Eğitim Sen üyeleri vatandaşlara bayrak dağıttı.
Sandıklı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurdukları standa vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtan Türk Eğitim Sen üyeleri Koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle evden çıkma yasağı olan çocuklara gönderilmek üzere vatandaşlara bayrak verdi.
Çocuklara evlerinde 23 Nisan coşkusunu yaşatmak adına bir etkinlik yaptıklarını belirten Sandıklı Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Güllü, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 100. Yılı istediğimiz coşku ile kutlayamıyoruz. Biz yinede bu coşkuyu yaşatmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız yasak olduğu için dışarı çıkamıyor. Ailelerine bu bayrakları teslim edip onlara gönderiyoruz. Aynı coşkuyu hiç olmazsa bu şekilde yaşamaya çalışıyoruz” dedi.
23. Nisan’nın 100. yılı münasebetiyle bayrak dağıtma kararı aldıklarını belirten Ali Eren, dağıttıkları bayraklar ile vatandaşların evlerini ve balkonlarını süslemelerini hedeflediklerini belirtti.
Koronavirüs’ün (Kodvid-19) biran önce son bulması temennisinde bulunan Eren, “Velilerimiz aracılığı ile öğrencilerimize bayrak dağıtıyoruz. İnşallah bu musibet başımızdan giderde okullarımızda 23 Nisanlarımızı kutlarız. Öğrencilerimiz sokağa çıkamadığı için velilere bayrak dağıtıyoruz. Dedeler torunlarına, apartmanda oturanlar apartmanlarını süslemek için, babalar evladlarına bayrak alıp götürüyor. Bizde bu şekilde bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. 23 Nisan ve Milli Bayramlarımız bizim için önemli herzaman kutlanması görekiyor. Bugünün şartlarında bu şekilde bayrak dağıtarak kutlamaya çalışıyoruz. Bütün öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Evinizde kalın çocuklar, sağlıklı kalın” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM