• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yabani Tilkileri  3 yıldır elleriyle besliyorlar

Yabani Tilkileri 3 yıldır elleriyle besliyorlar

Sandıklı Kumalar Dağı Çakmaktepe Mevkiinde Rüzgar Tribünlerinin şantiyesine 3 yıl önce gelen aç tilkiyi besleyen personel tilkinin alışmasıyla beslemeyi rutin hale getirdi. Daha çok kurnazlıkları ile ve yaşam alanlarına uzak yerlerde yaşadıklarını bilinen Tilki her gün gece saatlerinde aynı saatte şantiyeye gelerek şantiye işçisi Mehmet Poyraz tarafından besleniyor. Sandıklı İlçesi Kumalar mevkiindeki şantiyeye hemen hemen […]

Sandıklı Kumalar Dağı Çakmaktepe Mevkiinde Rüzgar Tribünlerinin şantiyesine 3 yıl önce gelen aç tilkiyi besleyen personel tilkinin alışmasıyla beslemeyi rutin hale getirdi.

Daha çok kurnazlıkları ile ve yaşam alanlarına uzak yerlerde yaşadıklarını bilinen Tilki her gün gece saatlerinde aynı saatte şantiyeye gelerek şantiye işçisi Mehmet Poyraz tarafından besleniyor. Sandıklı İlçesi Kumalar mevkiindeki şantiyeye hemen hemen her gün gelen Tilki, ilk yılın sonunda yavruları ile birlikte şantiyeye beslenmek için gelmeye başladı. Anne ve yavru tilkiyi elleriyle besleyen Mehmet Poyraz, hayvanları çok sevdiğini belirterek “ Hayvan sevgimizi herhalde hayvanlarda hissediyor. Sezileri çok güçlü. Çalıştığımız ortamda, doğal hayvanların bol olduğu bir yer. İşyerimize tilki akşam saatlerinde yemek için düzenli olarak gelir. Şantiyedeki arkadaşlarımız ile birlikte ellerimizle her gün düzenli olarak yiyeceğini yediriyoruz. Bu böyle 3 yıl devam etti. İlk yıl kendisi geliyordu. İkinci yıl yavrularını da alıştırdı ve yavruları ile birlikte gelmeye başladı. Hayvanları beslemekten mutluyuz. Onlar bizim zararsız olduğumuzu sezdiler. Çünkü sezgileri gerçekten çok güçlü. Dolayısı ile onlarla birlikte iç içe yaşıyoruz. Devletimiz tarafından yaban hayvanlarının sağlığı için havadan uçak ile atılan aşıları buluyoruz. Onları da yediriyoruz hayvanların bize hiçbir zararı yok. Onlar mutlu bizde mutlu oluyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM