• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı’da üretimine başlanan  çikolatalar Avrupa’ya açılıyor

Sandıklı’da üretimine başlanan çikolatalar Avrupa’ya açılıyor

Sandıklı’da 70 yıldır haşhaş ihracatı ile uğraşan bir firma tarafından 1 yıllık ARGE çalışması sonrası üretimine başlanan çikolata ürünleri yoğun Yurt içi ve Yurt dışından yoğun talep görüyor. Tekinler ve Yumurtacılar Tarım sahibi Süleyman Tekin, firmaların bulunduğu sektörde lider olduklarını belirtti. Türkiye’de üretilen haşhaş’ın yüzde 70’ini Avrupa’ya ihraç ettiklerini belirten Tekin, yaklaşık 1 hafta önce […]

Sandıklı’da 70 yıldır haşhaş ihracatı ile uğraşan bir firma tarafından 1 yıllık ARGE çalışması sonrası üretimine başlanan çikolata ürünleri yoğun Yurt içi ve Yurt dışından yoğun talep görüyor.

Tekinler ve Yumurtacılar Tarım sahibi Süleyman Tekin, firmaların bulunduğu sektörde lider olduklarını belirtti.

Türkiye’de üretilen haşhaş’ın yüzde 70’ini Avrupa’ya ihraç ettiklerini belirten Tekin, yaklaşık 1 hafta önce üretimine başladıklarını çikolata ürünlerine de yoğun talebin olduğunu ifade etti.

1 yıl süren ARGE çalışması ile çeşitli ürünlerin üretimine başlandığını belirten Tekin, “Haşhaş ihracatımızın yanı sıra ARGE çalışmalarını tamamladığımız, fındık ezmesi, haşhaş ezmesi, fıstık ezmesi, tahin ezmesi, çikolata üretimimize başladık. Yaklaşık 1 hafta olmasına rağmen ürünlerimizin market satışları başladı. Ürünlerimizi evinizde yapılmış gibi güvenle tüketebilirsiniz. Ürünlerimizin hiçbir katkı ve kimyasal madde bulunmamakla beraber, çocuklarımıza gönül rahatlığı ve güvenle yedirebilirsiniz” dedi.

-“Ürünlerimiz Avrupa Ülkelerine açılıyor”

Kısa bir sürede yoğun taleple karşılaştıklarını belirten Tekin, üretilen ürünlerin yıl başından sonra Avrupa ülkelerine ihraç edileceğini belirtti.

Aynı zamanda Türkiye’nin 81 ilinde bulunan marketlerde de raflarda ürünlerin yerini alacağını belirten Tekin, “Avrupa’dan ürünlerimize yoğun bir talep var. Yılbaşından sonra ürünlerimizi temaslarda bulunduğumuz ülkelere ihraç etmeye başlayacağız. Ülkemizde de bütün illerimizde marketlerde ürünlerimiz yerini alacak. Helal gıda sertifikalı ürünlerimiz gönül rahatlığı ile tüketilebilir” dedi.

-“Haşhaş ürünleri için ARGE çalışmaları sürüyor”

Çikolata ürünlerinin yanı sıra Afyonkarahisar’ın milli yiyeceği Haşhaş’ı farlı türlerde yapılacak ürünler ile hizmete sunacaklarını belirten Tekin, “Kendi yemediğimiz hiçbir ürünü, vatandaşlarımıza yedirmeyiz. Haşhaş ezmesi üretimiz sürüyor. Bunun yanında ARGE çalışmaları süren haşhaş ile ilgili 3 yeni ürünün daha üretimini yapacağız. Bizim için en önemli şey insan sağlığı” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM