• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Umarız şehit yakınları  ve gazilerimizin kalpleri  mutmain olmuştur”

“Umarız şehit yakınları ve gazilerimizin kalpleri mutmain olmuştur”

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin yönetildiği 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında kararlar açıklandı. 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet verildiği davaya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Karşımızdakiler homojen şahsiyetsizlik haline sahip cinayet ve ihanet fedaisi olan insanlardır. Umarız şehit yakınları ve gazilerimizin kalpleri kararla birlikte mutmain olmuştur” dedi. Fetullahçı Terör […]

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin yönetildiği 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında kararlar açıklandı. 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet verildiği davaya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Karşımızdakiler homojen şahsiyetsizlik haline sahip cinayet ve ihanet fedaisi olan insanlardır. Umarız şehit yakınları ve gazilerimizin kalpleri kararla birlikte mutmain olmuştur” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin, kendilerini sivil imam olarak ifade eden vatan hainleri ile Ankara’ya bomba yağdıran sözde pilotların da arasında bulunduğu 365’i tutuklu 475 sanıklı davada karar açıklandı. Kararda sözde sivil imamlara 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet verildi. “Türk yargısı titizlikle gerekeni yaptı” Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Türk yargı sistemi büyük bir imtihanı başarı ile noktalamıştır. Gerek Anayasanın 36. Maddesi ve İnsan Hakları Sözleşmesinin 6. Maddesi kapsamında adil yargılanma hakkı tüm şartları ile ortaya konmuştur. Üç buçuk yıl sonunda FETÖ’cü hainlerin her türlü oyalama taktiklerine rağmen mahkeme heyeti, şehit yakınları, gazilerimiz ve avukatlar sabırla duruşmalara katıldı ve burada Türk yargısı titizlikle gerekeni yaptı. İyi bir delil değerlendirmesi, savcının 2019 yılı başında vermiş olduğu mütalaasının sonucunda, bir yılı aşkın bir sürede son gelindi. Bugün bu karar adalet sistemimiz açısından tarihi bir karardır. Sanıkların oyalama taktikleri ve sanık sayısının çok olmasından dolayı bu süre bu kadar uzamıştır” dedi. “Homojen şahsiyetsizlik haline mensuplar” Uluçay açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Biz üç buçuk yıllık yargılamanın sonucunda şunu gördük; Karşımızdaki insanlar homojen şahsiyetsizlik haline sahip olan, her an takip edilme zannı ile paranoyak bir hayat yaşayan, muhabbet fedaisi olma iddiası ile yola çıktığını sanarak cinayet ve ihanet fedaisi olan, en nihayetinde de aklını, vicdanını, iradesini asrın Hasan Sabbah’ı terörist Fethullah Gülen’e teslim eden zavallı mankurtların yaptığı bir işgal girişimiydi. Allah’a şükürler olsun ki Türk milleti buna cevaz vermedi. Umarız şehit yakınları ve gazilerimizin kalpleri mutmain olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM