• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Toplu taşımadan uzak durmak için bisikletini motosiklete dönüştürdü

Toplu taşımadan uzak durmak için bisikletini motosiklete dönüştürdü

İlçemizde Koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle toplu taşımaya binmemek için bisikletini motosiklete dönüştürdü. Sandıklı ilçesinde yaşayan Bilgisayar Operatörlüğü 1. Sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Mustafa Kemal Adıgüzel, koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle sosyal mesafe kuralına uymak ve insanlara yakın olmamak adına bisikletine motor taktı. Bisikletine motor takarak saatte 70 kilometre hız yaptığını belirten Adıgüzel, 3 litrelik dopo ile yaklaşık 170 […]

İlçemizde Koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle toplu taşımaya binmemek için bisikletini motosiklete dönüştürdü.
Sandıklı ilçesinde yaşayan Bilgisayar Operatörlüğü 1. Sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Mustafa Kemal Adıgüzel, koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle sosyal mesafe kuralına uymak ve insanlara yakın olmamak adına bisikletine motor taktı.
Bisikletine motor takarak saatte 70 kilometre hız yaptığını belirten Adıgüzel, 3 litrelik dopo ile yaklaşık 170 kilometre yol katettiğini belirtti.
Bisiklet ve motosiklet tutkusunu bir araya getirdiğini belirten Adıgüzel, “Virüse yakalanmamak için ve toplu taşımayı kullanmamak adına böyle bir şey geliştirdim. Bisiklete binen bir insanda bir nevi yorulur. Hem yorulduğum için hemde motosiklete binme hevesim olduğu için ikisini birlikte birleştirdim. Bazı parçaları internetten bularak yaptım. Bazı parçaları da kendim geliştirdim. Bisikletimi aynı zamanda iki zamanlı bir motosiklete dönüştürmeyi başardım. 70 kilogram bir insan, iki üç litrelik bir depo ile saatte 70 kilometre hızla 170 kilometre gidebiliyor. Bisikletin dişlilerinin orjinalliğini bozmadan farklı bir dişli ekleyerek yaptım. Yorulduğum yerde motosiklete geçiriyorum. Eğer bisiklete binmek istiyor isemde orjinali bozulmadığı için pedallayarak gidebiliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM