• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Tepeli Toygar’  kuşu korumaya alındı

‘Tepeli Toygar’ kuşu korumaya alındı

Evden çıktığı sırada kaldırımda donmuş olarak fark ettiği Tepeli Toygar Kuşu’nu iş yerine getiren Celal Karagöz, ısıtıcı önünde kuşu önce ısıttı, ardından da önünü su ve yiyecek koydu. ilçemizde yaralı ve donmak üzere bulunan Tepeli Toygar Kuşu Sandıklı Pancar Kooperatifi çalışanı tarafından korumaya alındı. Evden çıktığı sırada kaldırımda donmuş olarak fark ettiği Tepeli Toygar Kuşu’nu […]

Evden çıktığı sırada kaldırımda donmuş olarak fark ettiği Tepeli Toygar Kuşu’nu iş yerine getiren Celal Karagöz, ısıtıcı önünde kuşu önce ısıttı, ardından da önünü su ve yiyecek koydu.

ilçemizde yaralı ve donmak üzere bulunan Tepeli Toygar Kuşu Sandıklı Pancar Kooperatifi çalışanı tarafından korumaya alındı. Evden çıktığı sırada kaldırımda donmuş olarak fark ettiği Tepeli Toygar Kuşu’nu iş yerine getiren Celal Karagöz, ısıtıcı önünde kuşu önce ısıttı, ardından da önünü su ve yiyecek koydu. Kuşun ısınmasıyla biraz olsun kendine geldiğini ifade eden Karagöz, yaptığı açıklamada “Aracımla işyerime gelmek için çıkmıştım. Asfalt üzerinde karların arasında bu kuşu gördüm. Kuşu alıp işyerime getirdim. Su verdik, simit verdik ve ısıtıcı karşısında ısıtmaya çalıştık. Kanadının kırık olduğunu fark ettik. Veteriner hekimle görüştük tedavisi yapılarak doğaya tekrar salacağız” dedi. Kuşun tedavisini yaptırmak için veteriner hekimle kuş hakkında görüşmek isteyen Kooperatif çalışanları veterinere ulaşamayınca durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Sandıklı Şefliğine bildirdi. Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri tarafından teslim alınan Tepeli Toygar Kuşu tedavi altına alınmak üzere AKÜ Veteriner Fakültesi Veteriner Sağlık Uygulamaları ve Araştırma Merkezi (AKÜREM) gönderildi. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından Tepeli Toygar Kuşu’nun doğal yaşam alanına salınacağı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM