• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sorkun, Hocalar kavşağı can yakmaya devam ediyor

Sorkun, Hocalar kavşağı can yakmaya devam ediyor

Baştepe köyü içersinde bulunan ve Sorkun, Yavaşlar, Hocalar yol ayrımı olarak bilinen kavşakta geçtiğimiz gün meydana gelen kazada 2 kişi ağır şekilde yaralandı. Olay yerine gelen Baştepe köyü sakinleri kavşağa biran önce çözüm bulunmasını istediler. Akdağ Tabiat Parkını neredeyse artık Türkiye’de tanımayan kalmadı. Eski Orman ve Suişleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yatırım ve destekleri ile cazibe […]

Baştepe köyü içersinde bulunan ve Sorkun, Yavaşlar, Hocalar yol ayrımı olarak bilinen kavşakta geçtiğimiz gün meydana gelen kazada 2 kişi ağır şekilde yaralandı. Olay yerine gelen Baştepe köyü sakinleri kavşağa biran önce çözüm bulunmasını istediler.

Akdağ Tabiat Parkını neredeyse artık Türkiye’de tanımayan kalmadı. Eski Orman ve Suişleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yatırım ve destekleri ile cazibe merkezi haline gelen Akdağ’a bilindiği üzere yoğun ilgi var. Yaz aylarında haftada yaklaşık 20 bin aracın ziyaret ettiği Akdağ Tabiat Parkı’na bu yoldan gidiliyor. Aynı zamanda Hocalar, Banaz istikameti ve Sorkun gibi yaklaşık 25 – 30 köye bu yol üzerinden ulaşım sağlanmakta. Ne yazık ki, üzücü kazaların meydana geldiği bu kavşak bir şekilde göz ardına atılmış vaziyette olması Baştepe köyü sakinlerini artık çileden çıkardı. Yetkililere seslenen Baştepe köyü sakinleri “Bu kavşakta daha kaç canın yanması gerekli, Türkiye’de böyle bir kavşağın benzeri daha yoktur. Sorkun yolu tali yol olarak geçmekte idi, ancak Akdağ tabiat parkı’nın turizme açılması ile birlikte en az Hocalar yolu kadar kullanılır hale geldi. Son olarak yaşanılan kazada 2 gencimiz daha ağır yaralı olarak Hastaneye kaldırıldı. Bu kavşağın biran önce yetkililer tarafından yapılmasını istiyoruz” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM