• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
LGS sonuçlarına göre Bera Koleji’nde 2 öğrenciden 1’i Fen Liselerine yerleşiyor

LGS sonuçlarına göre Bera Koleji’nde 2 öğrenciden 1’i Fen Liselerine yerleşiyor

Yaklaşık 1,5 milyon 8.Sınıf öğrencisinin iyi bir lisede eğitim görmek için katıldığı LGS(Liselere Geçiş Sınavı)’nın sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklandı. Sonuçlara göre Sandıklı Bera Koleji 8.Sınıf öğrencilerinin her 2 kişiden 1’i Fen Liselerine yerleşebilecek yüzdelik dilime girdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Kurum Müdürü Hasan Hüseyin Baykal “Lgs’de öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu […]

Yaklaşık 1,5 milyon 8.Sınıf öğrencisinin iyi bir lisede eğitim görmek için katıldığı LGS(Liselere Geçiş Sınavı)’nın sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklandı. Sonuçlara göre Sandıklı Bera Koleji 8.Sınıf öğrencilerinin her 2 kişiden 1’i Fen Liselerine yerleşebilecek yüzdelik dilime girdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kurum Müdürü Hasan Hüseyin Baykal “Lgs’de öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda çok güzel başarılar elde etti. SANDIKLI’DA EN İYİ ORTALAMAYI YAKALAYAN OKUL OLDUK Öğrencilerimizin %46’sı Türkiye Geneli %10’luk dilimin içine girerek Sandıklı’da en iyi ortalamayı yakalayan okul oldu. Hatta bu ortalama Afyonkarahisar genelinde de İlk 3’ün arasında. Bu muhteşem başarıyı yakalayan öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum. BU TABLO BİZİM VE SANDIKLIMIZIN GURURU OLDU Ayrıca Türkiye Geneli %0.68’lik dilimde 1 Öğrencimiz, %1-%2 arasında 2 öğrencimiz, %2-%5 arasında 4 öğrencimiz, %5-%10 arasında 4 öğrencimiz %10-%12 arasında 2 öğrencimiz bulunmakta. Sınava katılan 24 öğrencimizin 11’i %10’luk dilimde, 13’ü ise %12 dilimin içerisinde yer aldı. Bu tablo bizim ve Sandıklımızın gururu oldu. UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİMİZ BAŞARIMIZI ARTTIRDI Geçen sene %10’luk dilimde öğrencilerimizin %44’ü yer alırken bu oran bu sene %46’ya yükseldi. Bu yükselmeyi uzaktan eğitim sistemimizin verimine ve pandemi sürecinde öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin gayretine bağlıyorum. FEN VE ANADOLU LİSESİ 9.SINIF KAYITLARIMIZ BAŞLADI Öğrencilerimizin yüzdelik dilimlerine göre 4 sene boyunca devam edecek olan Burs İmkanısağlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz kendi yüzdelik dilimlerine uygun Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi sınıflarında indirimli ama eksiksiz bir eğitim alma fırsatı yakalıyor. Tüm öğrenci ve velilerimizi okulumuza tercih yapmak ve bilgi almak için bekliyorum. BAŞARILI ÖĞRENCİLER ARTIK SANDIKLI DIŞINA GİTMİYOR İlçemizde bulunan Türk Telekom Fen Lisesi ve Bera Fen Lisesi sayesinde artık başarılı öğrenciler Sandıklı’da kalıyor ve başarısı ile ilçemizin eğitimine katkı sağlıyor. Her geçen yıl başarılı öğrenciler Sandıklı’da kalma oranı artıyor. BERA FEN LİSESİNDE DERECE SINIFLARI OLUŞTURULUYOR Her yıl yaptığımız uygulama ile %0 – %5 ve %5 – %15 arasındaki öğrencilerimiz için derece sınıfları oluşturarak birlikte eğitim almalarını sağlıyoruz. Geçen yıldan örnek verecek olursam %0 ile %5 arasında 9 öğrenci %5 ile %15 arasında 15 öğrencimiz okulumuzda eğitim alıyor. HEM BİREYSEL, HEM DE KİTLESEL BAŞARIYA BAKIN Öğrencilerinize okul şeçerken hem bireysel, hemde kitlesel başarıya bakın. İki üç kişinin reklamını yapan okulların genelde ne yaptıklarını, kazandırma oranlarını muhakkak sorun ve gerçekleri açıklamaya davet edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM