• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Similasyon araçta öğrenciler emniyet kemerinin önemini öğrendi

Similasyon araçta öğrenciler emniyet kemerinin önemini öğrendi

İlçemize bağlı Akharım Atatürk Ortaokulu bahçesine Jandarma tarafından kurulan similasyon araçta öğrenciler emniyet kemerinin önemini anladı. Sandıklı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Akharım Kasabasında kurulan similasyon araç ile emniyet kemeri kullanmamanın ve aşırı hızın yol açacağı sonuçlar anlatıldı. Anlatılanları dikkatle dinleyen öğrenciler, uygulamalı eğitimde kimi zaman eğlenceli anlar yaşadı kimi zaman ise büyük korku yaşadı. Sandıklı […]

İlçemize bağlı Akharım Atatürk Ortaokulu bahçesine Jandarma tarafından kurulan similasyon araçta öğrenciler emniyet kemerinin önemini anladı.

Sandıklı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Akharım Kasabasında kurulan similasyon araç ile emniyet kemeri kullanmamanın ve aşırı hızın yol açacağı sonuçlar anlatıldı. Anlatılanları dikkatle dinleyen öğrenciler, uygulamalı eğitimde kimi zaman eğlenceli anlar yaşadı kimi zaman ise büyük korku yaşadı.

Sandıklı ilçe Jandarma Komutanlığı Akharım Atatürk Ortaokulu öğrencilerine okul bahçesinde ‘Emniyet kemerinin önemini ve hızlı araç kullanımı’ konulu bilgilendirme yaptı.

Okul bahçesine kurulan similasyon araçta kaza anı ve sonrasında yaşanılacaklar, öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi. Similasyon araca binen öğrenciler aşırı hızın yol açacağı sonuçları, emniyet kemeri kullanımının önemini yakından görme fırsatı yakaladı. Similasyon araçta emniyet kemeri takarak kaza anı yaşayan öğrenciler takla atan araç içerisinde emniyet kemerinin faydasını yaşayarak öğrendi. Eğlenceli anlar yaşayan Öğrenciler, sırayla similasyon araca binen arkadaşlarının, araçtaki komik halleri nedeniyle eğlenceli anlar yaşadı. Kahkahalar atarak gülen öğrenciler, kendileri araca bindiklerinde ise büyük korku ve panik yaşadı.

Similasyon araçta kaza deneyimi yaşayan öğrenciler, “Emniyet kemerinin hayat kurtardığını duyuyor ve biliyorduk. Ama şimdi uygulamalı olarak öğrenmiş olduk. Ne kadar önemli olduğunu yakından gördük. Artık kemer takmadan seyahat etmeyiz. Annemizi, babamızı da emniyet kemeri takmadan seyahat etmemeleleri konusunda her fırsatta uyaracağız” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM