• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı ve Kızılören’de ‘Bağımlılık ile mücadele çalıştayı’ düzenlendi

Sandıklı ve Kızılören’de ‘Bağımlılık ile mücadele çalıştayı’ düzenlendi

Sandıklı ve Kızılören ilçelerinde Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Bağımlılık ile mücadele çalıştayı’ düzenlendi.   Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda ve Kızılören İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda İlçe Sağlık Müdürü Doktor Murat Koçkar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol, Mahalle Muhtarları, Kurum […]

Sandıklı ve Kızılören ilçelerinde Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Bağımlılık ile mücadele çalıştayı’ düzenlendi.

 

Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda ve Kızılören İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda İlçe Sağlık Müdürü Doktor Murat Koçkar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol, Mahalle Muhtarları, Kurum ve Kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çalıştay da ilçede mevcut bağımlılık ile ilgili sorunları tespit etmek ve bu sorunların tespitine yönelik çözüm önerilerini bulmak amacıyla uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji ve davranışsal bağımlılık konuları ele alındı.

Çalıştayın amacının ilçede mevcut bağımlılık ile ilgili sorunları tespit etmek ve çözüm önerilerini bulmak olduğunu belirten Doktor Murat Koçkar; “Çalıştayı alkol bağımlılığı, uyuşturucu madde bağımlılığı, davranışsal yani teknoloji, oyun, kumar bağımlılığı, tütün ve sigara bağımlılığı adı altında 4 ana başlıkta topladık. Çalıştayımızın amacı, özellikle ilçemizde mevcut bağımlılık ile ilgili sorunları tespit etmek ve bu sorunların tespitine yönelik çözüm önerilerini ortaya koymaktır. Çözüm önerilerini ortaya koyarken kişisel fikirleri ön planda tutuyoruz. Yoğun bir katılımcımız var ve onların fikirleri bizim için çok önemli. Çalıştayımıza kurum yöneticileri, riskli mahallelerin muhtarları ve birçok alanda konuyla ilgisi olan herkesi dahil ettik.

Çalıştayın sonucunda elde ettiğimiz çözüm önerilerini bir rapor halinde sentezleyip mevcut sorunumuzun çözümüne yönelik kullanacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM