• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı’da okullarda deprem tatbikatı

Sandıklı’da okullarda deprem tatbikatı

Sandıklı ilçemizde okullarda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı koordinesinde Acil Durum Arama ve Kurtarma (AFAD) tarafından 2022 Afet Tatbikat Yılı etkinlikleri kapsamında Sandıklı’daki okullardaki deprem tatbikatı yapıldı. Kaymakam Eflatun Can Tortop ve beraberindekiler Ali Çetinkaya Ortaokulu’ndaki tatbikata katıldı. Tatbikat öncesi AFAD gönülleri afet sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini öğrencilere anlattı. Deprem tatbikatı sırasında ise […]

Sandıklı ilçemizde okullarda deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Acil Durum Arama ve Kurtarma (AFAD) tarafından 2022 Afet Tatbikat Yılı etkinlikleri kapsamında Sandıklı’daki okullardaki deprem tatbikatı yapıldı.

Kaymakam Eflatun Can Tortop ve beraberindekiler Ali Çetinkaya Ortaokulu’ndaki tatbikata katıldı. Tatbikat öncesi AFAD gönülleri afet sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini öğrencilere anlattı. Deprem tatbikatı sırasında ise 2 dakika süreli alarm verilerek tüm personel ve öğrenciler, sınıflarda ‘çök, kapan, tutun” yöntemini uyguladı. Alarmın sona ermesiyle ‘deprem bitti’ kabul edilerek öğrenciler, öğretmenlerin kontrolünde tahliye edildi. Tatbikat sonrası açıklama yapan Kaymakam Eflatun Can Tortop, “Bakanlığımızca ilan edilen 2022 ‘Afet Tatbikat Yılı’ ve 1-7 Mart Deprem Haftası sebebiyle, Ali Çetinkaya Ortaokulu’nde ilçe protokolümüz, öğretmen ve öğrencilerimizin katıldığı ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’nı gerçekleştirdik” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM