• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı’da çiftçilere tarım makine, ekipmanları teslim edildi

Sandıklı’da çiftçilere tarım makine, ekipmanları teslim edildi

Dinar Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Topçu önderliğinde Sandıklı ilçemizde patates üreticilerine Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Sandıklı satış mağazası aracılığı ile getirtilen makine ve ekipmanların teslimi yapıldı. Sandıklı Tren Garı yanında bulunan satış mağazası önünde düzenlenen program ile çiftçilerin satın aldığı patates dikim, patates söküm ve römorkların teslimi gerçekleştirildi. Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü […]

Dinar Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Topçu önderliğinde Sandıklı ilçemizde patates üreticilerine Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Sandıklı satış mağazası aracılığı ile getirtilen makine ve ekipmanların teslimi yapıldı.

Sandıklı Tren Garı yanında bulunan satış mağazası önünde düzenlenen program ile çiftçilerin satın aldığı patates dikim, patates söküm ve römorkların teslimi gerçekleştirildi.

Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü Yüksel Arslan, Pancar Kooperatifi Sandıklı Şubesi çalışanları, Gıda Tarım ve Hayvancılık çalışanları ile çiftçilerin katıldığı programda yeni ekipmanlar ile üreticilerin zayiat oranın düşeceği belirtildi.

Tarım makinesi ve ekipmanlarında Yüzde 50  Devlet Destekli Hibe başvurularının da devam ettiğini belirten Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü Yüksel Arslan; “Sandıklı şubemiz tarafından bugün güzel bir organizasyon düzenlemişler. Hem çiftçi arkadaşlarımızın sıkıntılarını dinlemek hem de sohbet etmek için bu güzel programda bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Devletimiz tarafından tarım makine ve ekipman hibe desteği başladı. Tarım İlçe Müdürlüğü ve biz bu tür konuda da sizlere destek sağlamak için buradayız. Devletin verdiği yüzde 50 hibe desteğine başvurular 30 Ocakta sona erecek” dedi.

‘Çiftçilerimize her türlü desteği veriyoruz”

Üreticilerin verimde kaliteyi yakalaması ve işçi masrafını azaltmak adına yeni makine, ekipmanların önemini vurgulayan Arslan; “Çiftçilerimize makine, ekipman, gübre, tohum konusunda her türlü desteği veriyoruz. Sandıklı bilindiği gibi patates bölgesi, ekim oldukça fazla. Bu yeni ekim makinesi ilaçlamasını kendisi yapıyor ve işçi masrafını azaltıyor. Bunun yanında söküm makinesi de çift elekli ve paletli bir makine işçiliği azaltmak ve maliyeti azaltmak adına önemli. Ekimin ne kadar kaliteli olduğu ve birim alandan ne kadar fazla ürün alınması gerektiğinin bilincinde olarak çiftçilerimize her türlü desteği vermek için uğraşıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM