• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SANDIKLI KAYMAKAMI EFLATUN CAN TORTOP GÜN FM CANLI YAYININDA KONUŞTU:

SANDIKLI KAYMAKAMI EFLATUN CAN TORTOP GÜN FM CANLI YAYININDA KONUŞTU:

”Vatandaşımızın her zaman yanındayız” Sandıklı Gün FM de canlı olarak yayınlanan Saadettin Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu 3. Boyut programına konuk olan Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop korona virüs salgını nedeniyle İlçede alınan tedbirleri ve yapılan hizmetleri değerlendirdi. 40 CİVARINDA HASTA VAR Sandıklı Devlet Hastanesinde 40 civarında kovid 19 teşhisi konulmuş hasta bulunduğunu belirten Kaymakam Tortop; ” […]

”Vatandaşımızın her zaman yanındayız”

Sandıklı Gün FM de canlı olarak yayınlanan Saadettin Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu 3. Boyut programına konuk olan Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop korona virüs salgını nedeniyle İlçede alınan tedbirleri ve yapılan hizmetleri değerlendirdi.

40 CİVARINDA HASTA VAR

Sandıklı Devlet Hastanesinde 40 civarında kovid 19 teşhisi konulmuş hasta bulunduğunu belirten Kaymakam Tortop; ” Hastanemizde yatan covid 19 hastalarından 5 i yoğun bakımda yatıyor. BU hastalardan yaklaşık 18 vatandaşımız Kızılören İlçemizden gelenler, diğerleride birer ikişer köylerimizde ve merkezde tespit edilenler. İlçemizde ayrıca 400 civarında 15 günlük gözlem altında tutulan vatandaşımız var. ” dedi.

VEFA DESTEK GRUBU VATANDAŞIN HİZMETİNDE

Özellikle sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş üstü vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını Vefa Destek Grubu vasıtası  ile karşıladıklarını belirten Kaymakam Tortop; ” İlçe merkezimizde Belediyemiz zabıta ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken, bizde köylerde Jandarma, polis ve muhtarlarla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasına ilk zamanlarda fazla uymadığı görüldü. Sadece uyararak evlerine gitmelerini sağlamaya çalıştık. Fakat bu yolla başarılı olunamayınca cezai işlemleri uygulamak zorunda kaldık”

KÖYLERE YATIRIMLAR  DEVAM EDİYOR

Salgın dönemi olmasına rağmen Sandıklı’ya bağlı köylerde yatırımların devam ettiğini belirten Kaymakam Tortop; ”Bütün köylerimizin eksiklerini gidermeye çalışıyoruz. Yaklaşık 11 köyümüze halı saha kazandırdık. Okullardaki tamir ve tadilat işlerini yapıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM