• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğretmen Motivasyon Seminerlerinin Yedincisi Yapıldı

Öğretmen Motivasyon Seminerlerinin Yedincisi Yapıldı

Sandıklı 75.Yıl İlkokulu tarafından organize edilen öğretmen motivasyon seminerleri Işıklar Balı Sultan İlkokulu öğretmenlerinin de katılımıyla devam ediyor. 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet YILMAZ ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu Müdürü Abdullah BAYDUR önderliğinde yapılan seminerlerin bu oturumunda Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN yer aldı. Moderatörlüğünü 75.Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet YILMAZ’ın yaptığı […]

Sandıklı 75.Yıl İlkokulu tarafından organize edilen öğretmen motivasyon seminerleri Işıklar Balı Sultan İlkokulu öğretmenlerinin de katılımıyla devam ediyor.

75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet YILMAZ ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu Müdürü Abdullah BAYDUR önderliğinde yapılan seminerlerin bu oturumunda Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN yer aldı. Moderatörlüğünü 75.Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet YILMAZ’ın yaptığı “Her Gün Yeniden Öğretmen Olmak” konulu seminer 26 Ocak 2021 Salı günü saat 20:00’de Zoom platformu üzerinden gerçekleşti. Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir BOZKURT, Şube Müdürü Enver AKÇINAR ve Şube Müdürü Mehmet GÖNEN’in de katıldığı seminerde Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN, sözlerine çocukların genlerinin gelişimi için çevrenin önemli olduğunu söyleyerek başladı. Gelişim anne karnında başlar ve ölünceye kadar devam eder. Dikkat etmeliyiz, her hareketimiz çocukları etkiliyor. Çevre iyi değilse gelişim olumsuz olur. Öğretmenim hazır olun, gelecek çok hızlı geliyor, dedi. Çocukların fıtratının önemli olduğunu, zorla değiştirmektense onları yıkayan bir yağmur olması gerektiğini ifade eden Açıkalın, veliye ulaşmanın önemine değinerek onların rolüne vurgu yaptı. Öğretmenin okulda sürekli üretmesi, bir takım çalışması halinde olması ve değişen dünya düzeninde yeniliklere ayak uydurması gerektiğini de belirten Açıkalın öğretmensiz okulun bir anlam ifade etmediğine değindi. Seminere katılan Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir BOZKURT, eğitimde ve ailede en önemli kavramın anne olduğunu ve eğitimin anne ile başladığını söyledi. Anneler üzerine eğitimlere ağırlık vereceklerini ifade etti. 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet YILMAZ ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu Müdürü Abdullah BAYDUR, iki okulun öğretmenleri ile buluşup bilgilerini paylaşmasından dolayı Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN’a teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM