• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Motorize Ramazan davulcuları,  manilerle sosyal mesaj veriyor

Motorize Ramazan davulcuları, manilerle sosyal mesaj veriyor

İlçemizde uzak mesafelere yetişmekte güçlük çeken ramazan davulcuları, Ramazan aylarında yaklaşık 6 yıldır “motorize” ekipler ile davul çalıyor. İlçede yaklaşık 25 davulcu uzak mesafeler için “motorize” ekip halinde davul çalarken, kısa mesafelerdeki mahallelerde ise yürüyerek davul çalıyorlar. Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafesini koruyan ve maskelerini takan davulcular manilerinde de vatandaşlara sosyal mesajlar veriyor. Vatandaşlara […]

İlçemizde uzak mesafelere yetişmekte güçlük çeken ramazan davulcuları, Ramazan aylarında yaklaşık 6 yıldır “motorize” ekipler ile davul çalıyor.
İlçede yaklaşık 25 davulcu uzak mesafeler için “motorize” ekip halinde davul çalarken, kısa mesafelerdeki mahallelerde ise yürüyerek davul çalıyorlar.
Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafesini koruyan ve maskelerini takan davulcular manilerinde de vatandaşlara sosyal mesajlar veriyor.
Vatandaşlara hayırlı Ramazanlar ve hayırlı sahurlar dileyen 21 yaşındaki Ali Can Ula, 6 yıldır Ramazan’da davulculak yaptığını belirtti.
Koronavirüs (Kodvid-19) nedeniyle uzak mahallelere hızlı bir şekilde ulaşmak için “motorize” ekiplerin davula çıktığını belirten Ula, “kısa mesafedeki yerlere de arkadaşlarımız yürüyerek, yaya bir şekilde bu hayırı işlemeye çaba gösteriyorlar” dedi.
Manilerinde sosyal mesaj veren Ula, “Eller çok yıkanacak, dirseğe hapşuralacak, sarılmak öpüşmek yok, sadece uzaktan bakılacak” manileriyle oruç tutmak isteyen vatandaşları sahura kaldırıyor.
Kısa zamanda eski günlere dönmeyi dileyen Ula, “Bu mübarek günlerde inşallah koronavirüsün geçmesini diliyoruz. Mutlu, huzurlu günlere erişmek istiyoruz. Eskisi gibi sokakların dolup taştığı cıvıl cıvıl, Ramazanlara sokakların dolup taştığı sahurlara ulaşmak istiyoruz. Allah’ım tez zamanda o günlere bizleri ulaştırsın” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM