• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köy imamı Cami Market ve Oyun Salonu ödülü ile çocukları camiye teşvik ediyor

Köy imamı Cami Market ve Oyun Salonu ödülü ile çocukları camiye teşvik ediyor

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Ekinhisar Köyü Cami İmamı Ali Günel, çocukların camiye ve namaza teşvik edebilmek için Cami Market ve Oyun salonu açtı. Köyde hayır sever vatandaşların da desteği ile köydeki çocukların camiye gelmelerini sağlamak adına başlattığı kampanya ile Köy İmamı Ali Günel, Cami içerisinde bir bölüme oluşturduğu cami market ve imam evinin altında bulunan boş […]

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Ekinhisar Köyü Cami İmamı Ali Günel, çocukların camiye ve namaza teşvik edebilmek için Cami Market ve Oyun salonu açtı.

Köyde hayır sever vatandaşların da desteği ile köydeki çocukların camiye gelmelerini sağlamak adına başlattığı kampanya ile Köy İmamı Ali Günel, Cami içerisinde bir bölüme oluşturduğu cami market ve imam evinin altında bulunan boş katı oyun salonuna dönüştürdü.

Cami İmamı Ali Günel namaz vakitleri öncesi Camiye gelen çocukları kapıda karşılıyor. Namaz sonrası çocuklar camide bulunan içerisinde çikolata, meyve suyu, kek ve bisküvi bulunan ve adına ‘Cami Market’ konulan dolabın yanına gelerek buradan diledikleri yiyeceği alıyorlar. Çocuklar daha sonra İmam Ali Günel ile birlikte cami karşısında bulunan oyun salonuna geliyor. Burada Cami İmamı Ali Günel ve çocuklar doyasıya masa tenisi, PlayStation ve langırt oyunu oynuyorlar.

Ekinhisar Köy İmamı Ali Günel, 4 yıldır Ekinhisar Köyü Caminde görev yaptığını bildirerek , “Görevimiz boyunca geleceğimiz olan çocuklarımızı camimize çekmek için bir proje yapalım. Bir etkinlik yapalım diye düşündük. Çocuklarımızın daha çok abur çubura aşına oldukları için camimize bir market açalım istedik. Bu markette köylümüz ve cemaatimizin katkıları ile bir çok şey bulundurduk. Milli ve Manevi değerlerimizi aşılamak için. Bunun yanında çocuklarımız için içersinde masa tenisi, langırt, PlayStation gibi oyun salonu da kurduk.”dedi

Mustafa Berk Yolcu(9), “Biz buraya namaz kılmak için geliyoruz. Hocamızı çok seviyoruz. Çünkü o bize kuranı kerimi, elif b’yı her şeyi öğretiyor. Camiyi sevdiriyor. Bizde camiyi severek buraya geliyoruz.

Ömür Atasoy, “Camimize geliyoruz. Namazımızı kılıyoruz. Hocamızda bize püskevit ve ya çikolata veriyor. Mutlu oluyoruz” dedi.

Köy sakinlerinden Cami cemaattı Süleyman Oğuz(78), “Çok hoşuma gidiyor benim. Gerçekten takdir edilecek bir hocamız. Arkadaşımız. Yaz tatilinde camimize daha çok çocuklarımız geliyor. Onlara da hayır sever vatandaşlarımızın ikramı oluyor.”dedi

Köy sakinlerinden Osman Uğur, “Ben 67 yaşındayım şimdiye kadar hiç böyle bir şey olmadı. Hocamız ile birlikte her şey değişti. Çocuklarımız camiye gelmeye başladı. Çocuklarımız hiç camiye gelmiyordu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM