• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kedi ‘Pamuk’  okulun maskotu oldu

Kedi ‘Pamuk’ okulun maskotu oldu

İLÇEMİZDE okulun bahçesinde yaklaşık 3 ay önce bitkin halde bulunan ve “Pamuk” adı verilen kediye öğrenci ve öğretmenler sahip çıktı. Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bitkin halde bulunan kedi, okul yönetimi tarafından veterinere götürülerek tedavisi ve aşıları yaptırıldıktan sonra yeniden okul bahçesine getirilerek sahiplenildi. Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde […]

İLÇEMİZDE okulun bahçesinde yaklaşık 3 ay önce bitkin halde bulunan ve “Pamuk” adı verilen kediye öğrenci ve öğretmenler sahip çıktı. Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bitkin halde bulunan kedi, okul yönetimi tarafından veterinere götürülerek tedavisi ve aşıları yaptırıldıktan sonra yeniden okul bahçesine getirilerek sahiplenildi.

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bitkin halde bulunan kedi, okul yönetimi tarafından veterinere götürülerek tedavisi ve aşıları yaptırıldıktan sonra yeniden okul bahçesine getirilerek sahiplenildi. Öğretmen ve öğrencilerin “Pamuk” ismini verdikleri kediyi sahiplenmesi üzerine öğrenciler tarafından kedi Pamuk için bahçeye kulübe yapıldı. Öğrencilerin okulda bulunmadığı zamanlarda kulübesi önüne yiyeceği bırakılan ve burada barınan “Pamuk”, teneffüslerde ve öğle aralarında hem öğrenciler hem de öğretmenlerden ilgi görüyor. Derslerde kimi zaman masa aralarında gezinen kedi, ders dışında öğrencilerle okul koridorunda ve bahçede oyunlar oynuyor. . “Pamuk, okulumuzu renklendirdi” Okul müdürü Mehmet Aksoy, bakımı ve beslenmesi, öğrenci ve öğretmenlerin sorumluluğunda olan kedinin, kısa sürede okulun maskotu haline geldiğini belirtti. Bu sayede öğrencilerin sokak hayvanlarına bakışının değiştiğini söyleyen Aksoy, “Pamuk okulumuza yaklaşık 3 ay önce bitkin bir şekilde geldi, çok hastaydı. O kadar açtı ki, tabiri caizse karnı sırtına yapışmıştı. O an için okulda bulunan yiyeceklerden yedirdik. Biraz karnını doyurdu. Veteriner hekime götürerek tedavisini yaptırdık. Düzenli beslemelerini yaptık. Gözünde problem vardı. Göz damlası tedavisine başladık ve tedavisine devam ediyoruz. ‘Pamuk’ sınıflarımıza giriyor, ders dinliyor, okul koridorlarında geziyor. Çocuklar onu çok sevdi, o da çocukları çok sevdi ve okulumuza alıştı. Her öğrencimizin ruhunda bir hayvan sevgisi olduğunu keşfederek öğrencilerimiz kediye sahip çıkarak yuva yaptılar. Bunun yanında kuşlar içinde yuva yaptılar. Öğrenciler evden mama, süt, ve Pamuğun yiyebileceği yiyecekleri getirip veriyor. Zil sesiyle öğrenciler ile birlikte koridorları geziyor. Ders aralarında odamın kapısı açık olduğu için gelip koltukta oturuyor. Zil çaldığı zaman da alt katta bulunan Adelet bölümü öğrencilerin kullandığı bilgisayar sınıfa gidip öğrencilerimiz ile ders dinliyor. Bu da öğrencilerimizin motivasyonunu artırıyor. Hafta içi hizmetlimizin bulunduğu odada kaloriferin yanında bulunan kutusunda uyuyor. Hafta sonları ise kursa katılan öğrencilerimiz pamuğa bakıyor ve dışarıda üşümesin diye yaptığımız kulübesinde vakit geçiriyor” diye konuştu. Okulun 11. Sınıf Muhasebe bölümü öğrencisi Ramazan Kahraman kediyi dışarıda bulduktan sonra herkesin ilgilendiğini ve sahiplendiğini belirtti. Pamuğun sahiplenilmesinden sonra sokak hayvanlarına bakış açılarının değiştiğini söyleyen Kahraman ‘Biz sokak hayvanlarına sahip çıkarsak onlar üşümez, sahip çıkarsak sevgisiz kalmazlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM