• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gönüllü Hanımlar Derneği üyeleri maske üretiyor

Gönüllü Hanımlar Derneği üyeleri maske üretiyor

İlçemizde faaliyet gösteren Gönüllü Hanımlar Derneğinin 44 üyesi vardiyalı şekilde çalışarak maske üretimi yapıyor. Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde sürdürülen çalışmalar kapsamında, Sandıklı Kaymakamlığı ve Sandıklı Belediyesi destekleriyle yapılan çalışmalarda günlük ortalama 100 – 150 civarında maske üretimi gerçekleşiyor. Sosyal mesafenin korunması ve gerekli sağlıklı koşulun oluşabilmesi adına 44 üyenin vardiyalı şekilde 8 veya 10 […]

İlçemizde faaliyet gösteren Gönüllü Hanımlar Derneğinin 44 üyesi vardiyalı şekilde çalışarak maske üretimi yapıyor.
Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde sürdürülen çalışmalar kapsamında, Sandıklı Kaymakamlığı ve Sandıklı Belediyesi destekleriyle yapılan çalışmalarda günlük ortalama 100 – 150 civarında maske üretimi gerçekleşiyor.
Sosyal mesafenin korunması ve gerekli sağlıklı koşulun oluşabilmesi adına 44 üyenin vardiyalı şekilde 8 veya 10 kişilik gruplar halinde çalıştığını belirten Sandıklı Gönüllü Hanımlar Derneği Başkanı Fulya Bolcal, dernek üyelerine fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Hastanelerde Koronavirüs (Kodvid-19) mücadelesi veren hastalara şifalar dileyen Bolcal, “Bu salgın döneminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bu salgın döneminde pandemi döneminde Sandıklı Gönüllü Hanımlar Derneği olarak, halkımıza, devletimize destek olmak istedik. Sandıklı Kaymakamlığı, Belediye ve Halk Eğitim Müdürlüğü bizler destek oldu. Üyelerimiz ile birlikte maske üretim sürecine girdik. Maskelerimizi dikiyoruz, ütülüyoruz ve steril poşetlere koyarak vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. 3 -4 gün oldu maske dikimine başlayalı ve biran evvel halkın eline geçsin diye dağıtımını yapıyoruz. Uygun şartları öğrendik. Kumaş nasıl olmalı, nasıl dikilmeli gibi şartları öğrendik ve o şartlara uygun olarak üretiyoruz maskelerimizi. Bütün çalışan hanımlarımıza teşekkür ediyorum ben dönüşümlü olarak çalışıyorlar. 44 kişiyiz aslında ama buraya vardiyalı bir şekilde geliyoruz. Fazla kalabalık olsun istemiyoruz ortamı hemde verimli bir şekilde çalışmış oluyoruz. Bu Ramazan gününde büyük fedakarlık yaparak buraya geliyorlar. Ortalama günlük 100 -150 civarı maske üretiyoruz. Gelen kadınlarımızın kişi sayısına göre de ortalama üretimimiz değişiyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM