• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emine’nin ismi kütüphanede yaşatılacak

Emine’nin ismi kütüphanede yaşatılacak

Yunus Emre Ortaokulunda eğitim gören ve genç yaşta hayata deva eden Emine Akpınar’ın adına okulda oluşturulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Kütüphane açılışına Kaymakam Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt, Öğretmenlerin ve öğrenciler katıldı. ​​​​​​​ Açılışta okumanın önemine değinen İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, “Okuma alışkanlığı olmayan, bilgiye değer vermeyen, onu […]

Yunus Emre Ortaokulunda eğitim gören ve genç yaşta hayata deva eden Emine Akpınar’ın adına okulda oluşturulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphane açılışına Kaymakam Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt, Öğretmenlerin ve öğrenciler katıldı.

​​​​​​​ Açılışta okumanın önemine değinen İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, “Okuma alışkanlığı olmayan, bilgiye değer vermeyen, onu üretmeyen toplumların ekonomik, toplumsal, sosyal ve kültürel açıdan gelişemeyeceği yadsınamaz bir gerçektir.

Eğer siz gayretli olur, hedefinizi iyi seçer ve kütüphanelerden istifade ederseniz, hem sizler başarılı olursunuz, hem de ülkemiz büyük, güçlü bir devlet olur. Dünyada kitap okumadı 86. Sıradayız. Oysa dünyanın en büyük ilk 20 ekonomisi içindeyiz bu ters bir orantı.

Sonsuz öğrenme arzusu ile durmaksızın hakikatin arayıcısı olmanız sizleri başarıya götürecektir. Madem ilk emri oku olan bir inancın mensuplarıyız, o zaman okumaya, kitaba daha fazla ilgi göstermeniz gerekecektir“ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM