• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bera Koleji “Zorlu süreçte öğrencisinin yanında”

Bera Koleji “Zorlu süreçte öğrencisinin yanında”

Bera Koleji tecrübesini “Uzaktan Eğitim”de de gösterdi. Koronavirüs tedbirlerinin başladığı günden bu yana idareci, öğretmen ve yönetim kurulu birçok Uzaktan Eğitim Sistemini inceledi ve kendi sistemini kurdu. Veli Bilgilendirme Sistemine entegre edilen Uzaktan Eğitim Portalı ile ilgili açıklama yapan Kurum Müdürü Hasan Hüseyin BAYKAL, “HAFTA İÇİ HER GÜN CANLI DERS” ve DERSE KATILIM ORANIMIZ %96 […]

Bera Koleji tecrübesini “Uzaktan Eğitim”de de gösterdi. Koronavirüs tedbirlerinin başladığı günden bu yana idareci, öğretmen ve yönetim kurulu birçok Uzaktan Eğitim Sistemini inceledi ve kendi sistemini kurdu.

Veli Bilgilendirme Sistemine entegre edilen Uzaktan Eğitim Portalı ile ilgili açıklama yapan Kurum Müdürü Hasan Hüseyin BAYKAL, “HAFTA İÇİ HER GÜN CANLI DERS” ve DERSE KATILIM ORANIMIZ %96 Öğrencilerimiz derslerini her gün öğretmenleri ile canlı ders olarak, alışık olduğu kaynaklarla, bildikleri yöntem ve teknikler ile işledi. Ayrıca öğretmenlerimiz günlük online ödevlendirme yaparak konunun kavranmasını sağladı. Öğrencilerimizde derslerine düzenli ve yoğun bir şekilde katılım sağladılar.

YÜZ YÜZE UYGULANAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME SİSTEMİMİZİ ONLİNE SİSTEME AKTARDIK

Her cumartesi haftalık Ünite Değerlendirme ve Konu Değerlendirme sınavlarını olurken belirli aralıklarla Türkiye Geneli ve Genel Deneme Sınavlarına da okulun sistemi üzerinden katıldı.Ayrıca Cumartesi günü Ünite Değerlendirme Sınavı soru çözüm saatleri ile soruların tek tek çözümleri yapıldı.

ÖĞRETMENİME SORUM VAR?

Veli-Öğrenci Bilgilendirme Sistemimize entegre edilen “Öğretmenime Sorum Var” modülü ile öğrencilerimiz yapamadıkları soruları kendi branş öğretmenine sorabiliyor. Öğretmenimizde hem yazılı hemde sesli çözümlerini öğrencimiz ile paylaşıyor.

BİREYSEL REHBERLİK GÖRÜŞMELERİ

Bera Koleji olarak büyük önem verdiğimiz rehberlik hizmetlerine de aksatmadan devam ediyoruz. Okul Rehberlik Servisi tarafından öğrencilerimize Canlı Bireysel Rehberlik Görüşmeleri ve seminerler düzenleniyor . Rehberlik Servisimiz öğrenciler ve veliler ile telefon görüşmesi yaparak bu zorlu süreçte “Psikososyal Destek” vermeyi de ihmal etmiyor. Sınıf Rehber ve Sınıf Öğretmenlerimiz öğrenci ve velilerimiz ile devamlı irtibat kurarak bu süreci yakından takip ediyorlar.

CANLI BİREBİR ETÜT İMKANI

Öğrencilerimiz anlayamadıkları ve takıldıkları konular ile ilgili öğretmenlerinden Birebir Etüt talep edebiliyor. Ayrıca Rehberlik Servisimiz yapılan sınavların sonucunu değerlendirerek çizgi altı kalan öğrencilerimize etütlendirme yapıyor. Eylülden bu yana öğrencilerimiz dersleri dışında öğretmenlerinden 1265 etüt almışlar.

8.SINIF-12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE YÜZ YÜZE

17 Ağustostan -13 Kasıma kadar yüz yüze eğitimlerine devam eden Üniversite ve Lise Sınav Grubu öğrencilerimiz verilen aranın ardından 22 Ocakta tekrar yüz yüze eğitimlerine başladı.

ANAOKULUMUZ YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDİYOR

4-5-6 yaş gruplarımız ile Anaokulumuz yüz yüze eğitimlerine devam ediyor. Öğrencilerimizin evde kaldıkları bu dönemde onlara çeşitli etkinlikler düzenlemeyi de ihmal etmiyoruz. Bilgi yarışmaları ve genel tekrar dersleri ile tekrarlar yaparken, okulumuzun her ay belirlediği kitaplar ile ayın son haftası yapılan kitap sınavları ile de öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik ediyoruz. Bu zorlu süreçte her an öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Tecrübeli öğretmen ve idareci kadromuz ile her duruma adapte olabilecek şekilde planlamalarımızı yaptık. Öğrencilerimizin eğitiminin aksamaması için büyük fedakarlık gösteren idareci, öğretmen ve okul personelimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi çok özledik, kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Bera Koleji olarak “Eğitimin Parlayan Yıldızı” olmaya devam edeceğiz “ dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM