• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. “Birlik ve beraberliğimizde büyük rolü olan Camilerimize ve Din Görevlilerimiz, samimiyet, sevgi ve kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesinde büyük rol oynamaktadır.” diyen Başkan Dr. Mustafa Çöl mesajında şu ifadelere yer verdi. “Din görevlilerimiz; Sadece ezan okumak […]

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Birlik ve beraberliğimizde büyük rolü olan Camilerimize ve Din Görevlilerimiz, samimiyet, sevgi ve kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesinde büyük rol oynamaktadır.” diyen Başkan Dr. Mustafa Çöl mesajında şu ifadelere yer verdi. “Din görevlilerimiz; Sadece ezan okumak ve namaz kıldırmakla yetinmeyip toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışarak, çevresindeki insanların derdiyle dertlenip, toplumu doğru yola yönlendirerek, milletimize imanlı bir nesil yetiştirmek için de elinden gelen gayretleri göstermektedir. Camiler mihrabıyla ibadeti, minber ve kürsüsüyle okulu temsil eden mekteplerdir. Camilerde dini görevleri icra için bulunan din görevlileri günün her saatinde halkla bir arada olup, iletişim kuran ve onları iyi ve güzele yönlendiren, toplumsal dayanışmaya, milli birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkıları büyük olan insanlardır. Bu yönüyle din görevlileri birleştirici, bütünleştirici ve barıştırıcı yönüyle de öne çıkmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerimle 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevliler Haftasının Milletimize Hayırlı olmasını dilerken, ibadethanelerimizin ve mabetlerimizin inşa edilerek ayakta kalmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm Camii ve Din görevlilerimizin haftasını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM