• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
69 yaşında halı saha maçlarını aksatmıyor

69 yaşında halı saha maçlarını aksatmıyor

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Esnaf emeklisi 2 Çocuğu, 3 torunu olan Ahmet Akşit,ilerleyen yaşına rağmen halı saha maçı tutkusundan vazgeçmiyor. 14 yaşında iken okuduğu Lise’nin futbol takımında futbol oynamaya başlayarak o günden bu güne maçlarını aksatmadığını belirten Akşit, doğa yürüyüşleri ve sporları ile de uğraşıyor. Amatör olarak Sandıklıspor ve Esnafspor’da 35 yaşına kadar futbol oynarken 35 […]

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Esnaf emeklisi 2 Çocuğu, 3 torunu olan Ahmet Akşit,ilerleyen yaşına rağmen halı saha maçı tutkusundan vazgeçmiyor.

14 yaşında iken okuduğu Lise’nin futbol takımında futbol oynamaya başlayarak o günden bu güne maçlarını aksatmadığını belirten Akşit, doğa yürüyüşleri ve sporları ile de uğraşıyor.

Amatör olarak Sandıklıspor ve Esnafspor’da 35 yaşına kadar futbol oynarken 35 yaşından sonrada halı sahada futbol oynamayı sürdürdüğünü anlatan Akşit, gençlere de tablet, bilgisayar ve telefon oynamak yerine spor yapmayı tavsiye etti.

Futbol oynamayı sürdüreceğini belirten Ahmet Akşit; “14 yaşında amatör olarak futbol oynamaya başladım. Lisede. Liseden sonra Sandıklısopor’da, Esnaf Spor’da Askerden geldikten sonra 35 yaşıma kadar Amatör futbola devam etti. 35 yaşından sonra Amatör futbol’u bıraktık. Sonra Garajın karşısında halı saha yapıldı. Orada 2 -3 sene oynadık. Sonra burası yapıldı. 5 Eczacı ve bir doktor burayı ortak yaptılar. Belediye yap işlet devret usulü ile onlarda arkadaşımız. Ondan sonra burada oynamaya başladık. O gün bu gündür oynuyoruz. Top oynarken hiç zorlanmıyorum. Haftada bir gün bir buçuk saat oynuyorum. Sevmek gerek sevdikten sonra insan bundan zevk alıyor. Haftayı iple çekiyorum. Ben dağ sporu da yapıyorum. Gençlerde spor’a heves etsinler. Ben torunuma tavsiye ediyorum. Spor Spor. Buraya gelip beni seyretmek istiyor. Oynamak istiyor. Gençler elinde bilgisayar, telefon o kötü işte.

Ahmet Akşit ile her hafta futbol oynayan Mehmet Rüştü Altınay,”Hiçte zorlanmaz. Futbolu daha önceleri haftada 2 sefer, 3 sefer oynardı. Bu yaş ilerledikçe haftada 1 sefere düştü. Çarşamba gurubumuz her hafta devam eder” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM