• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINI İNCELEDİ

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINI İNCELEDİ

Afyonkarahisar bölgemizde bir ilçeye yapılan en büyük “Kültür Merkezi” projesinde her geçen gün bitime yaklaşılıyor. Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, “Kültür Merkezi” inşaatını yerinde inceleyerek yetkililerden konuyla ilgili bilgiler alarak, çalışan kardeşlerimize işlerinde kolaylıklar dileklerinde bulundu. İçerisinde; cep sinemaları, çok amaçlı salon, eğitici çocuk oyun alanı, çocuk kütüphanesi (0-12 yaş), genç kütüphanesi, yetişkin kütüphanesi, eğitim […]

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINI İNCELEDİ

Afyonkarahisar bölgemizde bir ilçeye yapılan en büyük “Kültür Merkezi” projesinde her geçen gün bitime yaklaşılıyor.

Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, “Kültür Merkezi” inşaatını yerinde inceleyerek yetkililerden konuyla ilgili bilgiler alarak, çalışan kardeşlerimize işlerinde kolaylıklar dileklerinde bulundu.

İçerisinde; cep sinemaları, çok amaçlı salon, eğitici çocuk oyun alanı, çocuk kütüphanesi (0-12 yaş), genç kütüphanesi, yetişkin kütüphanesi, eğitim sınıfları, kafeterya, kitap satış mağazası, bilim sanat atölyeleri (resim, müzik, robotik kodlama vb.), kapalı sergi salonu, profesyonel tiyatro-opera salonu ve daha fazlasının bulunacağı Kültür Merkezimizi inceleyen Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

“Toplumumuzun kültürel zenginliğini ve sosyal yaşam kalitesini artırmak amacıyla, Sandıklı Belediyemizin önemli projelerinden biri olan Kültür Merkezimizin projesini inceledim. Bu anlamlı projemiz, şehrimize değer katacak ve hemşehrilerimizin sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağlayacaktır.

Kültür Merkezi projesi, modern ve işlevsel bir yapı olacak şekilde tasarlanmıştır. İlçemizin kültürel mirasını yansıtan ve gelecek kuşaklara aktaran bir merkez olarak, çeşitli etkinlikler ve sanatsal faaliyetler için geniş bir alan sunacak. Müzik konserleri, tiyatro oyunları, sergiler, paneller, konferanslar ve daha pek çok etkinliğin düzenleneceği bu mekân, kültürel etkileşimi artırmak ve toplumun bir araya gelmesini sağlamak amacıyla düşünülmüştür.

Eğitim atölyeleri ve sanat stüdyoları, gençlerimizin ve yetişkinlerin potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine imkân tanıyacaktır. Böylece, yerel sanatçılarımızın ve kültürel değerlerimizin daha geniş kitlelerle buluşmasını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Kültür Merkezi projemiz, sadece kültürel alanda değil, aynı zamanda şehrimizin ekonomik ve sosyal gelişimine de olumlu etkiler sağlayacak, ilçemizi çevre iller ve ilçeler arasında önemli bir kültürel merkez haline getirecektir.

Kültür Merkezi projesinin tasarım aşamasında, çevresel ve estetik değerleri göz önünde bulundurarak, sürdürülebilir bir yapı oluşturma gayreti içindeyiz. Yeşil alanlarla çevrili, çevre dostu malzemelerle inşa edilen bu merkez, Sandıklımıza değer katacak ve gelecek nesiller için de önemli bir miras oluşturacaktır.

Son olarak, bu anlamlı projenin hayata geçmesi için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, İlçemizin kültürel zenginliğine katkı sağlayacak, birlikte paylaşacağımız daha nice projede buluşmak üzere bütün ilçemize selam ve sevgilerimi gönderiyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM