• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Avcılar Sezon sonu yemeğinde buluştu

Avcılar Sezon sonu yemeğinde buluştu

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Avcılık ve Atıcılık derneği üyeleri, av sezon sonu dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi. Avcılık ve Atıcılık Derneği Kulübü binasında düzenlenen yemeğe Kaymakam Mehmet Sülün, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztopbaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sandıklı İlçe Müdürlüğü yetkilileri ve kulüp üyeleri avcılar katıldı. Yemekte dernek üyeleri tarafından sezon içerisinde avlanan av […]

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Avcılık ve Atıcılık derneği üyeleri, av sezon sonu dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Avcılık ve Atıcılık Derneği Kulübü binasında düzenlenen yemeğe Kaymakam Mehmet Sülün, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztopbaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sandıklı İlçe Müdürlüğü yetkilileri ve kulüp üyeleri avcılar katıldı.

Yemekte dernek üyeleri tarafından sezon içerisinde avlanan av hayvanlarından ve kesilen kurbanlardan hazırlanan yemekler katılımcılara ikram edildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Halil Duman katılımcılara teşekkür etti.

Kulüp onursan başkanı Ahmet Perçin, avcıların doğayı büyüklerinden miras değil, torunlarından ödünç aldığı bilinciyle doğayı koruduklarını ifade etti.

“Avcılık kral ile çobanı aynı sofrada birleştiren bir spordur”

Derneğin üyelerinin bütün düşüncesinin doğayı korumak olduğunu ifade eden ve Avcıların bilinçli olduğunu  belirten Perçin, “Derneğimizin yolu ahi evranın yoludur. Ahi Evran’nın loncalarından gelen gelenek ve bilgiler ile o çizgide devam eder. Büyükler küçüklerini sever, küçüklerde büyüklerine saygı gösterir. Güzel bir yardımlaşma vardır burada. Birde avcı arkadaşlığı çok önemlidir. Çünkü iki arkadaş ava çıktıklarında birbirlerine canlarını emanet eder ve birbirlerine güvenirler. Günde en az 10 – 15 kilometre yol yürür. Avcılık bizim bedensel değil, ruhsal bir tedavimizi yapan araçtır avcılık. Avcılık kral ile çoban’ı bir sofrada birleştiren bir spordur” dedi.

‘Bilinçli avcılık hayvanları ve doğayı koruyan avcılıktır”

Davetli olarak Avcılar Kulübüne geldiğini ifade eden Kaymakam Mehmet Sülün, “Ben avcılar derneğini sadece tetiğe basan, o masum hayvanları avlayan üyeler olmadıklarını anladım. Aslında doğayı koruyan, hayvanlara çok değer veren, kaçak avcılığın önüne geçilmesine sağlayan, silah kullanılmaktan ziyade spor yapılmasını önceleyen bir dernek olduğunun farkına vardım. Bilinçli avcılık hayvanları ve doğayı koruyan avcılıktır. Sürekli bize spor yapmayı teşvik eden, bulunduğu coğrafyayı tanıyan insanlar olduğunu gördüm. Ben duyarlılığınızın devam etmesini, mümkün olduğu kadar tetiğe basılmamasını ve sporun öncelenmesini istiyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM