• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
75 bin Ata Tohumu yerli fide vatandaşlara dağıtıldı

75 bin Ata Tohumu yerli fide vatandaşlara dağıtıldı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, SANJET A.Ş’ye bünyesinde bulunan çiçek serasında üretilen ata tohumlarından üretilen fideleril vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, SANJET A.Ş’ye ait olan çiçek serasında ATA tohumlarımızdan üretilen fidelerimizi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıttı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yoğun bir katılım ile ata tohumu Karacaören Domatesi, Sandıklı Biberi ve Güre […]

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, SANJET A.Ş’ye bünyesinde bulunan çiçek serasında üretilen ata tohumlarından üretilen fideleril vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, SANJET A.Ş’ye ait olan çiçek serasında ATA tohumlarımızdan üretilen fidelerimizi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıttı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yoğun bir katılım ile ata tohumu Karacaören Domatesi, Sandıklı Biberi ve Güre Patlıcanından oluşan fideleri dağıtan Başkan Mustafa Çöl, yerli üretimin desteklenerek nesilden nesile aktarılması gerektiğini ifade etti.

3 yıl önce başlatılan proje kapsamında fidelerin üretimin devam ettiğini aktaran Başkan Mustafa Çöl, “3 yıl önce sadece tohum olan bu fideler, 2 yıldır Sandıklı halkının bahçelerinde, balkonlarında fidan olarak yetişmeye başladı. Bu bizim için çok önemli. İlçemizin tohumculukta ön plana çıkmasında en büyük etkenlerden biri olan Jeotermal seralarımızda bu güzel muhteşem fidanlarımızı ürettik. Bugün domates, biber, patlıcan gibi 75 bin fidanı Sandıklı halkımıza ücretsiz olarak dağıttık” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM