• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yuvasından düşen yavru  kuşlar için seferber oldular

Yuvasından düşen yavru kuşlar için seferber oldular

Sandıklı İlçesi Zafer Mahallesinde bir ağacın altında 2 saksağan yavrusunu gören vatandaşlar saksağan yavrularını bir kutuya koyarak Sandıklı İtfaiye ekiplerine haber verdi. İlçemizde yere düşen saksağan yavruları için itfaiye ekipleri seferber oldu. Sandıklı İlçesi Zafer Mahallesinde bir ağacın altında 2 saksağan yavrusunu gören vatandaşlar saksağan yavrularını bir kutuya koyarak Sandıklı İtfaiye ekiplerine haber verdi. Yavrularının […]

Sandıklı İlçesi Zafer Mahallesinde bir ağacın altında 2 saksağan yavrusunu gören vatandaşlar saksağan yavrularını bir kutuya koyarak Sandıklı İtfaiye ekiplerine haber verdi.

İlçemizde yere düşen saksağan yavruları için itfaiye ekipleri seferber oldu. Sandıklı İlçesi Zafer Mahallesinde bir ağacın altında 2 saksağan yavrusunu gören vatandaşlar saksağan yavrularını bir kutuya koyarak Sandıklı İtfaiye ekiplerine haber verdi. Yavrularının başından bir an olsun ayrılmayan anne saksağan ise konduğu çatıdan yavrularını izledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ağaca uzatılan yangın merdivenine çıkarak yavru kuşları ağaçtaki yuvasına koydu. Ekmek almak için markete geldiği sırada kuşların yerde olduğunu fark ettiğini belirten Erkan Eflatun, “Biz TOKİ sakinlerindeniz burada ekmek almak için markete geldiğim sırada kuş seslerini duydum. Yavru kuşlar yerde ve anneleri de yavrularına sesleniyordu. Sandıklı İtfaiye ekiplerine haber verdik. Sağ olsunlar hemen geldiler ve yavru kuşları tekrar yuvalarına yerleştiriyorlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM