• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeni Dönem  “Evliliğe İlk Adım” Seminerleri Başlıyor

Yeni Dönem “Evliliğe İlk Adım” Seminerleri Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığımız ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektedir. Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda yeni evli (en fazla 5 yıl evli) ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet […]

Diyanet İşleri Başkanlığımız ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektedir.

Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda yeni evli (en fazla 5 yıl evli) ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından 8 konu başlığında “Evliliğe İlk Adım” seminerleri yapılması planlanmıştır. “Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek” projesi kapsamında 2019 yılında başlayan ve Covid-19 salgını sebebiyle 2020 Mart ayı itibariyle ara verilen “Evliliğe İlk Adım” seminerleri yeniden başlıyor. Alınan tedbirler kapsamında online olarak yapılması planlanan “Evliliğe İlk Adım” seminerleri, 8 farklı konu başlığı altında gerçekleştirilecek. Haftada iki seminer olmak üzere dört hafta sürecek olan programa nişanlı ve yeni evli çiftler müracaat edebileceklerdir.

“Evliliğe İlk Adım” Seminer Başlıkları

1. Seminer: Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik

2. Seminer: Nikâh ve Sorumlulukları

3. Seminer: Ailemin İletişim Dili

4. Seminer: Ailede İffet ve Mahremiyet

5. Seminer: Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun

6. Seminer: Çocukla Şenlenen Yuvalar

7. Seminer: Evlilikle Büyüyen Ailem

8. Seminer: Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM