• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2020/508 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Kızılören İlçe, 234 Parsel, BAĞTEPESİ Mevkii, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi plan proje yatırım ve inşaat müdürlüğünün 20/08/2020 tarih 75306838-100-E.8273 sayılı yazılarında satışa konu taşınmazın onaylı imar planı […]

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ

2020/508 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Kızılören İlçe, 234 Parsel, BAĞTEPESİ Mevkii, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi plan proje yatırım ve inşaat müdürlüğünün 20/08/2020 tarih 75306838-100-E.8273 sayılı yazılarında satışa konu taşınmazın onaylı imar planı bulunmadığı hususu belirtilmiştir. Taşınmazın mevkii, miktar ve zemin durumu itibariyle paftasına aynen uymakta olup, taşınmazın dış sınırlarında bir değişiklik bulunmamaktadır. taşınmaz 234 numaralı parsel tapuda 2350 metrekare miktarında tarla vasfındadır. Satışa konu taşınmaz türkbelkavak köyünün yaklaşık 500 metre batısında 4 tarafı komşu parselle çevrili olup, %2 meyilli, 2.sınıf kumlu tınlı toprak yapısına sahip olan, arazi keşif tarihi itibariyle üzerinde iki yaşlı 36 adet ceviz fidanları dikili durumdadır. taşınmazın hissesi tamdır. taşınmazın metrekare fiyatı 2 TL olup, üzerine dikili fidanların değeri tanesi 30 TL den toplam 1080 TLdir. taşınmazın toplam muhammen bedeli de 5780,00 TL dir.

Adresi : Afyonkarahisar İli, Kızılören İlçesi, Türkbelkavak Köyü, Bağtepesi Mevkii, 234 Parseldeki tarla vasıflı taşınmaz.

Yüzölçümü : 2.350 m2

Arsa Payı : Tam hisse.

İmar Durumu : Afyonkarahisar İl, Kızılören İlçe, 234 Parsel, BAĞTEPESİ Mevkii, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi plan proje yatırım ve inşaat müdürlüğünün 20/08/2020 tarih 75306838-100-E.8273 sayılı yazılarında satışa konu taşınmazın onaylı imar planı bulunmadığı hususu belirtilmiştir.

Kıymeti : 5.780,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.

1. Satış Günü : 01/06/2021 günü 15:05 – 15:10 arası

2. Satış Günü : 01/07/2021 günü 15:05 – 15:10 arası

Satış Yeri : Konferans Salonu – Adalet Sarayı Giriş Kat SANDIKLI / AFYONKARAHİSAR

———————————————————————————————————————–

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/508 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                 Basın:1362829

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM