• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SORU ÇOK, CEVAP YOK!

SORU ÇOK, CEVAP YOK!

Geçtiğimiz haftalarda Sandıklı eğitiminin nereye gittiğini, eğitimin nasıl çöktüğünü, ihmal edilmişliklerle eğitimin hangi seviyede olduğunu sormuştuk. Sorularımıza hala cevap alamadık! AFYON 81 İL ARASINDA 64. SIRADA MI? Afyonun önceki yıllarda LGS ve YKS sinav sonuçlarına göre Türkiye ortalamasında 81 il arasında 60’nci sıralarda olduğu biliniyordu. 2020 yılında daha da gerileyen Afyon 64. sıralara kadar düştüğü […]

Geçtiğimiz haftalarda Sandıklı eğitiminin nereye gittiğini, eğitimin nasıl çöktüğünü, ihmal edilmişliklerle eğitimin hangi seviyede olduğunu sormuştuk. Sorularımıza hala cevap alamadık!

AFYON 81 İL ARASINDA 64. SIRADA MI?

Afyonun önceki yıllarda LGS ve YKS sinav sonuçlarına göre Türkiye ortalamasında 81 il arasında 60’nci sıralarda olduğu biliniyordu. 2020 yılında daha da gerileyen Afyon 64. sıralara kadar düştüğü eğitim camiasında dillendirildiğini, Afyon merkez ve ilçeleri arasında bu tabloyu daha da dibe indiren ise Sandıklı olduğu, Sandıklı Milli Eğitimin başarısız uygulama ve yönetimi ile ilçeler arasında da en gerilerde olduğunu sormuştuk.

SORULARIN CEVABI BUNLAR DEĞİL

Bu sorularımıza cevap almadığımız gibi bizi eğitim camiasına çamur atmakla karalamakla suçlayarak bireysel başarılarla Sandıklı eğitiminin ne kadar başarılı olduğu sosyal medya hesaplarından ilan ettiler. *Biz LGS de kaç öğrencimiz kaliteli başarılı liseye girdi? diye soruyoruz. Onlar “Olimpiyatlarda şu kadar madalya aldık” diyorlar.

*Biz YKS de kaç öğrencimiz iyi bir üniversiteye yerleşti diyoruz. Onlar “Turnuvalarda şu kadar ödül aldık” diyorlar. Bu başarılar çocuklarımızın bireysel başarılarıdır.

ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Pandemi sürecinde öğretmenlerimizin bir yandan uzaktan eğitim diğer yandan vefa destek ve filyasyon gruplarında görev yapmış üzerlerine düşenin fazlasıyla yaptığına inandığımızı belirtmiştik. Öğretmenlerimiz akşama kadar kendilerini dört duvar arasına kapatarak canlı dersler verirken yaşadıkları zorlukları görüyor, interneti tableti bilgisayarı olmayan öğrencilere imkan arama gayretlerini her türlü takdirin üzerinde tutuyoruz. Gerek okulların eğitim öğretime hazırlanmasında gerekse dezenfekte çalışmalarında görev alan destek personeline de Sandıklı Postası olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ANLAĞINIZ DİLDEN TEKRAR SORUYORUZ?

İlçe Milli Eğitim Müdürü, haftalardır sorduğumuz sorulara hala cevap vermediniz. Sayın Müdüre defalarca sorduğumuz soruları tekrar soruyoruz.

* Lise ve Üniversite giriş sınavlarında Sandıklı’nın yüzdelik dilimi nedir? Tablolar halinde açıklayabilir misiniz? İl olarak Türkiye sıralamasında kaçıncıyız?

*Afyon ili 40’ıncı sıraya düştüğünde Milli Eğitim Müdürleri değişirken 60-65’inci sıralara düştüğünde neden kimsenin kılı kıpırdamıyor?

* Öğretmenevinde kaçak su kullanıldı mı? İçilmez sudan yapılan yemekler insanlara yedirildi mi?

* İmam hatip okullarındaki yıllara göre öğrenci sayılarını gösteren tablolar elinizde var mı? Varsa açıklayabilir misiniz? Bu okullarımızın lise giriş sınavlarındaki başarısı hangi düzeydedir?

*İmam Hatip Okullarının Müdürleri neden sık sık değişiyor, neden dikiş tutmuyor?

*Sözde İmam Hatip sevdanızı İmam Hatip Okullarındaki öğrenci sayılarına ve başarısına ne kadar yansıtabildiniz? *8-10 yıl önce bugünkü öğretmen kadrosuyla % 90’lık üniversiteye yerleştirme düzeyi olan bir okul, son yıllarda neden % 35- %40’lara geriledi?

*Yine 10 yıl öncesinde yerleştirme oranı % 70’lerde olan Anadolu Lisesini bundan 5-6 yıl önce neden kapattınız? * Üniversite yerleştirme sonuçları üzerinde maniplasyon yapmadan %70-80-90 oranlarını yakalayan okulları olan ilçenin müdürü olma onuru size yakışmaz mıydı?

*Diğer ilçelerde 2-3 tane Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri varken Sandıklı’da neden bir tane Anadolu Lisesi kaldı? *Komşu ilçelere Rehberlik Araştırma Merkezi ve Bilim Sanat Merkezi açılırken Sandıklı’ya da açılması için müracatınız oldu mu? Yoksa gerek yok mu dediniz? Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı’nın öğrencileri rehberlik ve Bilim Sanat merkezi için komşu ilçelere mi gidecekler? *Zafer Kalkınma Ajansından diğer ilçeler milyonluk hibeler alırken Sandıklı Eğitimde neden hibe alamadı? Sayın Müdür, Yoksa herşey yolunda diye Satranç oynamaya devam mı ediyorsunuz. Neden tüm sorumlulukları ve sorunları uzaktan eğitim faaliyetlerini canhıraş yürüten öğretmenlere yüklüyorsunuz. Öğretmen bir taraftan uzaktan canlı ders veriyor, bir taraftan çocuğun interneti tableti telefonu olup olmadığı ile ilgileniyor bir taraftan da filyasyon ve vefa destek hizmetlerini yerine getiriyor. Siz de bazı yancılarınızla birlikte belliki onların dersleri yok Milli Eğitim odalarında toplanıp fotoğraf vererek sarı öküzü dert edinenlerle sırt sıvazlama seansları mı düzenliyorsunuz. Yoksa herşey yolunda diye Satranç oynamaya devam mı ediyorsunuz. Sandıklı da eğitimdeki çözüm bekleyen sorunları uzun zamandır yetkililere sormamıza rağmen bugüne kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Eğitimdeki sorunlar aynen devam ediyor olmasıda bu sorunlara herhangi bir çözüm üretilmediğini gösteriyor. Bu sorunlara çözüm üretileceği yerde müdür hakkında bindirilmiş kıtalarla sosyal medya platformlarından bir kalemden çıkmış gibi talimatlı destek açıklamaları, övgüler alkışlar vs. yapılmakta. Sayın müdür o alkışlar övgüler talimatlı açıklamalar bu sorunları ortadan kaldırdı mı? Yoksa yine eğitim sorunlarımız yandaş popülizmi sayesinde örtbas mı ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM