• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şehitlerin isimleri okulların  dersliklerinde yaşatılacak

Şehitlerin isimleri okulların dersliklerinde yaşatılacak

Afyonkarahisar Valiliği tarafından yürütülen “Sevgi Yılı” ve “Aile Yılı” projesi kapsamında Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Sandıklı’lı şehitlerin isimleri dersliklere verildi. Afyonkarahisar Valiliği tarafından yürütülen “Sevgi Yılı” ve “Aile Yılı” projesi kapsamında Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Sandıklı’lı şehitlerin isimleri dersliklere verildi. Okulda bulunan derslikler, atölyeler ve kütüphane girişlerine […]

Afyonkarahisar Valiliği tarafından yürütülen “Sevgi Yılı” ve “Aile Yılı” projesi kapsamında Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Sandıklı’lı şehitlerin isimleri dersliklere verildi.

Afyonkarahisar Valiliği tarafından yürütülen “Sevgi Yılı” ve “Aile Yılı” projesi kapsamında Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Sandıklı’lı şehitlerin isimleri dersliklere verildi. Okulda bulunan derslikler, atölyeler ve kütüphane girişlerine Sandıklı’lı şehitlerin fotoğraf ve isimlerinin bulunduğu kapı isimlikleri takıldı. Okulu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt, İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sandıklı temsilcisi Yusuf Akin ve öğretmenler tarafından derslik, atölye ve kütüphane girişlerine şehitlerin isimleri asıldı. Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aksoy tarafından başlatılan proje kapsamında seçilen kardeş okul Sandıklı 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda da aynı projenin uygulanacağı bildirildi. Afyonkarahisar Valiliği tarafından “Sevgi Yılı” ve “Aile Yılı” projesi çerçevesinde böyle güzel bir çalışmanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Eflatun Can Tortop, “Değerli Şehit kardeşlerimizin manevi anılarını yaşatmak için, öğrencilerimiz bu resimleri görecek. Memleketimizin hangi zor şartlarda bu günlere gelebildiğini ve şehitlerimizin bu memleketleri bizlere emanet ettiğini anlayabilecekler. Vatan savunmasında kapsamında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi. -“Şehit aileleri adına teşekkür ediyorum” Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından şehitlerinin isimlerinin dersliklere verilmesinin çok güzel ve anlamlı olduğunu belirten Türkiye Harp Mâlülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sandıklı temsilcisi Yusuf Akin, “Şehitlerimizin isimlerini yaşatmak adına, sınıflara verilen şehitlerimizin isimleri için ben tüm şehit aileleri ve yakınları adına başta okul müdürümüz Mehmet Aksoy ve tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi. -“Şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek istiyoruz” “Sevgi Yılı” ve “Aile Yılı” projesi kapsamında öğrencilerin Sandıklı’lı şehitleri daha yakından tanımaları ve bilmeleri için bu uygulamayı yaptıklarını ifade eden Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aksoy “Okulumuzdaki tüm terslik, laboratuar, kütüphane ve atölyelerimize şehitlerimizin isimlerini verdik. Pandemi dönemi sonrasında inşallah şehit ailelerimiz ile öğrencilerimizi buluşturmayı hedefliyoruz. Bunun yanında şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret edip, şehitlerin de kabirlerinde ziyaret edilmesini hedefliyoruz. Okulumuzdaki akıllı tahtalarımız şehitlerimizin isimleri ile açılacak. Bizim amacımız şehitlerimizi öğrencilerimizin daha yakından tanıması ve onlara vefa borcumuzun olduğunu unutmamalarıdır. İlerleyen zamanlarda sınıflarımızın içerisine şehitlerimizin özgeçmişinin olduğu bilgileri de yerleştireceğiz. Valiliğimizin bu güzel projesinde “Aile Yılı” yılı kapsamında şehit ailelerimizin her zaman yanında olacağız. Biz değerlerimiz ile değerliyiz ve değerlerimiz ile büyük bir aileyiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM