• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SANDIKLI’LI İSTANBUL PFORZMHEİM BELEDİYE BAŞKANI KOLTUĞUNA OTURDU

SANDIKLI’LI İSTANBUL PFORZMHEİM BELEDİYE BAŞKANI KOLTUĞUNA OTURDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilk defa Pforzheim belediye Başkanı Peter Boch, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle belediye başkanlığı koltuğunu Gymnasium Remchingen 7. Sınıf öğrencisi İstanbul Karaca’ya devretti. Pforzheim’da ilk defa 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara koltuk teslimi etkinliği Almanya’nın Pforzheim Belediye gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Peter Boch 23 […]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilk defa Pforzheim belediye Başkanı Peter Boch, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle belediye başkanlığı koltuğunu Gymnasium Remchingen 7. Sınıf öğrencisi İstanbul Karaca’ya devretti.
Pforzheim’da ilk defa 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara koltuk teslimi etkinliği Almanya’nın Pforzheim Belediye gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Peter Boch 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Afyon Sandıklı’lı Gazeteci Mümin ve Hülya Karaca’nın kızı Gymnasium öğrencisi İstanbul Nisa Karaca’ya koltuğunu devretti.
Pforzheim Belediye Başkanı Peter Boch tören öncesi, öğrencileri, öğretmenleri ve Veliler Derneği Başkanı ve velileri kapıda tek tek karşılayarak çocuklarınbayramlarını kutladı. Öğrenci ve ailelerini ilk defa makamında kabul eden Peter Boch, öğrenciler ile bir süre sohbet etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle başkanlık koltuğuna oturan İstanbul Karaca büyük heyecan yaşarken yapmak istediği projeleri anlattı. Karaca, Sandıklı ile Pforzheimi kardeş şehir yapmak istiyorum buradaki insanları Kaplıcalara getirmek istiyorum, eğitim, spor, sanat ve kültüre yapılan desteğin artırılmasını istedi. Öğrenci Küçük Başkan Karaca; herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, sokak hayvanları için barınak, çocuklar için daha çok yeşil alan ve oyun parkı ve yolların daha güzelleşmesi için çalışmalar yapacağını söyledi. İstanbul Karaca Kemanıyla Belediye Başkanının sevdiği ”Fluch Karibik ve Çanakkale türküsünüçaldı. Peter Boch çocuklarla tek tek ilgilendi. program sonunda çocuklara ikramda bulundu hediye verdi.
23 Nisan Çocuk Bayramında, Pforzheim’da ilk defa yapılan makam koltuk değimi proğramına Veli Derneği Başkanı Mümin Karaca, Türkçe Türk Dili Dersleri Öğretmeni Tacettin Keskin, Gülizar Körbulak, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM