• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sandıklı İzmir için, ‘TEK YÜREK’

Sandıklı İzmir için, ‘TEK YÜREK’

Sandıklı Belediyesi tarafından İzmir’de meydana gelen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyasında kısa bir süre içerisinde hayırseverlerce bağışlanarak toplanan elektrikli ısıtıcı, battaniye, sebze gibi 2 tır dolusu insani yardım malzemeleri afetzedelere gönderildi. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin yaralarını bir nebze olsun sarmak, depremzede vatandaşlara destek olmak için Pazartesi günü […]

Sandıklı Belediyesi tarafından İzmir’de meydana gelen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyasında kısa bir süre içerisinde hayırseverlerce bağışlanarak toplanan elektrikli ısıtıcı, battaniye, sebze gibi 2 tır dolusu insani yardım malzemeleri afetzedelere gönderildi.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin yaralarını bir nebze olsun sarmak, depremzede vatandaşlara destek olmak için Pazartesi günü öğleden sonra başlatılan yardım kampanyasında toplanan ısıtıcı, gıda ve battaniyelerle dolu iki tır dualarla uğurlandı. Kısa sürede Sandıklı halkı tarafından iki tır yardım malzemesi toplandı. İçerisinde; elektrikli ve normal battaniyeler, ısıtıcı, yatak, kuru gıda, bakliyat, şeker, un, yağ, ekmek, patates, domates gibi malzemelerin bulunduğu yardım tırları yapılan dualarla yolcu edildi. -”Sandıklı Hayırseverliğini her zaman gösterdi” 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen uğurlama töreninde bir konuşma yapan Başkan Mustafa Çöl “İzmirde yaşanan deprem felaketinin acılarını bir nebze olsun paylaşmak adına kadim ilçemiz yine bu vesileyle ciddi bir yardım kampanyasını 48 saat içerisinde tamamlamış oldu. Hem nakdi olsun hem de gıda malzemesi olsun yine Sandıklı halkımız fedakârlığını, cefakârlığını, ecdadımızdan yıllar önce gördüğümüz yardım severliğinin bir örneğini yaşatmış oldu. Bildiğiniz gibi daha önce Halepte, Bayırbucakta, Elazığdaki kardelerimize yardımlarımızı tır tır göndermiştik. Şimdi de iki aracımızı İzmir’e göndermek için dualarınızı bekliyoruz. Şu konunun da altını çizmek istiyorum, yaklaşık otuz bin vatandaşımız İzmir ilimizde ikamet etmektedir. Burada yaşayan hemşehrilerimizin kurduğu dernek tarafından araçlar karşılanarak İzmir’de AFAD yetkililerine teslim edeceklerdir. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Yardım yapan vatandaşlarımızın yar dımlarını Allah kabul etsin. Ben depremde vefat edenlere allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah hep birlikte durarak bu kötü günleri el birliği ile atlatmış olacağız. Acılarını paylaştığımız İzmirli kardeşlerime ilçemizden sevgilerimizi, saygılarımızı, muhabbetlerimizi gönderiyoruz. İnşallah böyle acılar bir daha yaşamayız” dedi. Yardımların İzmir’deki AFAD Koordinasyonuna teslim edileceği öğrenildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM