• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğrenciler atık malzemelerle sokak hayvanları için kulübe yaptı

Öğrenciler atık malzemelerle sokak hayvanları için kulübe yaptı

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri atık malzemeler ile yaptığı 4 adet kulübeyi Sandıklı Belediyesi’ne teslim etti. Fen ve Teknoloji Tasarım dersleri kapsamında Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ali Eren öncülüğünde atık tahta parçalarını bir araya getiren öğrenciler, kış aylarında sokak hayvanlarının kar ve soğuktan etkilenmemesi için […]

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri atık malzemeler ile yaptığı 4 adet kulübeyi Sandıklı Belediyesi’ne teslim etti.

Fen ve Teknoloji Tasarım dersleri kapsamında Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ali Eren öncülüğünde atık tahta parçalarını bir araya getiren öğrenciler, kış aylarında sokak hayvanlarının kar ve soğuktan etkilenmemesi için 4 kulübe yaptı. Hayvanları çok sevdiklerini dile getiren öğrenciler, kış aylarından sokak hayvanlarının en az etkilenmesi amacıyla proje ürettiklerini ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde 4 kulübeyi yaklaşık 3 haftada tamamlayarak Sandıklı Belediyesi’ne teslim ettiklerini belirttiler. Hayvan sevgisi konusunda çeşitli hadislerin olduğunu belirten öğrenciler Peygamber efendimizin hadislerinde “Hayvana yumuşak davran, çünkü yumuşaklık nerede bulunursa orayı güzelleştirir. Yumuşaklığın bulunmadığı her davranış çirkindir” ve “ Konuşamayan hayvanlar hakkında Allah’tan korkun” hadislerini hatırlattı. 2023 eğitim vizyonunun amacına uygun merhametli ve vicdanlı öğrenciler yetiştirmek amacıyla, öğrencilerin hazırladığı etkinlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden, Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hanife Gülver Akdaş, “Hazırlamış olduğumuz 4 adet hayvan kulübesini belediyemize teslim edeceğiz. İnşallah yıl sonuna kadar da sokak hayvanlarımızı beslemeye devam edeceğiz” dedi.

-“Öğrencilerimizi hayvanlara karşı sevgi dolu ve duyarlı yetiştiriyoruz”

Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ali Eren, etkinliğin 4 Ekim Hayvanları Koruma için yapıldığını ifade etti. Tamamen atık malzemeler kullanılarak kulübelerin yapıldığını aktaran Eren, “Atık malzemeler kullanarak 4 adet köpek kulübesi yaptık. Sanayiden atık palet malzemeler aldık ücretsiz olarak, öğrencilerimizin bazıları bunları söktü, bazıları kesti ve projelendirdiğimiz şekilde kulübelerimizi yaptık. Öğrencilerimiz bu sayede hem el aletlerini kullanmayı öğrendi, en önemlisi ise onların vicdanlarına dokunduk. Kışın hayvanlarımız üşümesin diye böyle bir emek verdiler. Öğrencilerimizi vicdanlı bir nesil olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Hayvanlara karşı sevgi dolu ve duyarlı olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Emeğimiz bu yönde, bu vesile ile öğrencilerimize atık malzemelerden nasıl faydalanabileceklerini de öğretmiş olduk. Bu şekilde bir farkındalık da oluştu. Artık atık malzemeleri çöp olarak görmüyorlar. Bunların herhangi bir yerde kullanılabileceğini görerek bununla ilgili çalışmalar yapabilecekler. Bu bir örnek teşkil etti öğrencilerimiz için, hepsi severek çalıştı ve 4 Ekim’de 4 adet kulübe yaptı” dedi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında Sandıklı Belediyesi yetkililerine kulübeleri teslim eden öğrencileri karşılayan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, yaptıkları davranıştan dolayı öğrencileri kutlayarak hediyeler verdi. Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirten Başkan Çöl, “4 Ekim Hayvanları Koruma günü münasebetiyle öğrencilerimizin yapmış olduğu dönüşüme açık olan ürünlerden hayvanlarımız için barınak yapmışlar. Öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sokak hayvanlarına sahip çıkmak ve bu farkındalığı oluşturmak bizler için çok önemli. Bu ilçemizde bulunan hayvanlarımıza hep birlikte sahip çıkacağız, onları sahipsiz bırakmayacağız. Bunun için atılan bu adımın ilçemize örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM