• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Oğlu ile yetiştirdiği kurbanlık danayı depremzedelere bağışladılar

Oğlu ile yetiştirdiği kurbanlık danayı depremzedelere bağışladılar

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde bir aile Kahramanmaraş’ta merkezli, 10 ili etkileyen iki depremin ardından, yetiştirdikleri kurbanlık danayı, depremzedelere ulaştırılması için Belediye ekiplerine teslim etti. Sandıklı Belediyesi, depremin ardından yardım kampanyası başlattı. Çığ gibi büyüyen yardım kampanyasında giyim, kuru gıda, battaniye, ısıtıcı ve para yardımlarının yanında vatandaşlar kurbanlık hayvanlarını da depremzedelere bağışlamaya başladı. İlçeye bağlı Baştepe Köyünde […]

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde bir aile Kahramanmaraş’ta merkezli, 10 ili etkileyen iki depremin ardından, yetiştirdikleri kurbanlık danayı, depremzedelere ulaştırılması için Belediye ekiplerine teslim etti.

Sandıklı Belediyesi, depremin ardından yardım kampanyası başlattı. Çığ gibi büyüyen yardım kampanyasında giyim, kuru gıda, battaniye, ısıtıcı ve para yardımlarının yanında vatandaşlar kurbanlık hayvanlarını da depremzedelere bağışlamaya başladı.

İlçeye bağlı Baştepe Köyünde Kurbanda kesmek için oğlu ile birlikte yetiştirdiği hayvanı depremzedeler için bağışlayan 3 çocuk babası Recep Koç (45), yetiştirdiği danasını Sandıklı Belediyesi ekiplerine teslim ederek depremzedelere ulaştırılmasını istedi.

Babası ile birlikte danayı besleyip büyüttüğünü belirten 11 yaşındaki Yunus Emre Koç, depremzede çocuklara çok üzüldüğünü belirtti.

Danayı depremzedelere ulaştırmak için verdiklerini ifade eden Yunus Emre Koç; “Babamla danayı besleyip büyüttüm. Televizyonda izlediğim deprem bölgesindeki çocuklara ve insanlara çok üzüldüm. Bu danayı kestirerek oradaki çocuklara göndereceğiz. Soğukta aç kalmasınlar, orada üşümesinler istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin başına büyük bir afet geldiğini ifade eden baba Recep Koç ise; “Allah herkese kolaylık versin çok zor bir durumdan geçiyoruz. Orada ölen kardeşlerimizin televizyonda enkaz altında çıkmasında gözyaşlarımızı tutamadık. Kurbanlık olarak bir dana almıştık. Elimizden gelen ne ise onu yapmaya çalışıyoruz. Allah Belediye Başkanımızdan razı olsun, bu danayı biz bağışladık. O da ‘kaplıcada kavurma yapılarak depremzedelere gönderelim. Oradaki depremzede kardeşlerimiz yesin’ dedi.

Yardımların artarak çığ gibi büyüdüğünü ifade eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Yaptığımız çağrılar çığ gibi büyümeye başladı. Özellikle Sandıklı halkımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Herkes elinden ne gelirse koşa koşa getirmeye çalışıyor. Bugün bir kardeşimiz, “benim kurbanlık bir danam var. Onu oraya göndermek istiyorum” dedi. Bizde Sandıklı Belediyesi olarak kendi bünyemizde kesimini yapıp pişirdikten sonra kavurma şeklinde deprem bölgemize göndermeyi hedefliyoruz. Bu kampanya da çığ gibi büyümeye başladı. Vatandaşlarımızın bir çoğu hayvan bağışlamaya başladı. Yaklaşık 5 ton gibi bir kavurmayı hazır ederek depremzede vatandaşlarımıza göndereceğiz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Yardım çağrılarına katılan kasaplar ve çevre köy ve kasabadaki insanlarda hayvan bağışında bulunmaya başladı. Toplanan hayvanlar Sandıklı Belediyesi Mezbahanesinde kesimi yapılarak, Hüdai Kaplıcalarında bulunan aşevlerinde pişirildikten sonra kavurma şeklinde depremzede vatandaşlara ulaştırılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM