• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Narko Gençlik modülü ile gençlere ulaşılıyor”

“Narko Gençlik modülü ile gençlere ulaşılıyor”

İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden bir yetkili katılarak çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak gerçekleştirilen başarılı çalışmaların yıllara göre artış göstermesinde personel, araç ve teknik ekipman sayısının artış göstermesiyle beraber geliştirilen uygulama stratejileri önemli rol oynamıştır” […]

İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden bir yetkili katılarak çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

“Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak gerçekleştirilen başarılı çalışmaların yıllara göre artış göstermesinde personel, araç ve teknik ekipman sayısının artış göstermesiyle beraber geliştirilen uygulama stratejileri önemli rol oynamıştır” diyen yetkili, “Her ne kadar narkotik suçlarla mücadelede personel sayısı büyük sayısı büyük katkı sağlamakta ise de müdürlüğümüz personelinin alanında uzmanlaşması büyük önem taşımaktadır. Emniyet Teşkilatının operasyonel birimlerinde uzmanlaşmaya gidilmektedir. Narkotik birimlerinde de uzmanlık eğitimler verilmektedir. Ulusal ve uluslar arası eğitim faaliyetleri Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde kurulmuş olan Narkotik Suçlarla Mücadele Eğitim Akademisi koordinesinde yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

“Düzenli uygulamalar yapılıyor”

“İlimizde narkotik suçlarla mücadelenin etkin işleyen ayaklarından bir tanesi de Emniyet Teşkilatımızca yürütülen suçla mücadele çalışmalarıdır” şeklinde konuşan Yetkili, “Bilhassa Sokak Suçları Büro Amirliği bu mücadeleye azami önem vererek yürütmekte, sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda büyük artışlar gözlemlenmiştir. Sokak Suçları Büro Amirliği ekiplerimizce tüm umuma açık yerlerde, sokaklarda, metruk binalarda, park ve bahçelerde, gençlerimizin yoğun olarak bulunduğu internet kafelerde halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda torbacı ve kullanıcılara yönelik düzenli uygulamalar yapılmaktadır” dedi.

Programda Narko Gençlik modülü kapsamında üniversitelerde 948 öğrenciye ulaşıldığı ve bahar döneminde çeşitli faaliyetler gerçekleştirilerek 3 bin öğrenciye daha ulaşılmasının hedeflendiği açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM