• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Önce Bölgemizi Tanıyalım’ projesi

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Önce Bölgemizi Tanıyalım’ projesi

Sandıklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ‘Önce Bölgemizi Tanıyalım’ projesi kapsamında, okul yönetimi tarafından öğrencileri geziye götürüyor. Afyonkarahisar il sınırları içerisinde bulunan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın ilk iki gününü yönettiği yer olan Kocatepe Anıtını, Kocatepe kasabasında bulunan Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği , Afyonkarahisar Şehir merkezi ve Karahisar Kalesi’ni en güzel izlenebilen […]

Sandıklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ‘Önce Bölgemizi Tanıyalım’ projesi kapsamında, okul yönetimi tarafından öğrencileri geziye götürüyor.

Afyonkarahisar il sınırları içerisinde bulunan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın ilk iki gününü yönettiği yer olan Kocatepe Anıtını, Kocatepe kasabasında bulunan Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği , Afyonkarahisar Şehir merkezi ve Karahisar Kalesi’ni en güzel izlenebilen yerlerden birisi olan Hıdırlık Tepesini, Ulu camini ve son olarak Konya’dan sonra Mevlevilik açısından ikinci sırada bulunan Afyonkarahisar Mevlevi Camii ve türbesini ziyaret eden öğrenciler bu alanları yerinde inceleme ve öğrenme imkanı buldu.

Öğrencilerin proje kapsamında yaşadıkları yerdeki güzellikleri tanıma fırsatı bulduklarını ifade eden Okul Müdürü Yasin Filiz, ‘İlimizdeki güzellikleri öğrencilerimize tanıtmak açısından geziler düzenliyoruz. Sabah ve öğleden sonra yaptığımız programlar ile öğrencilerimiz yaşadığımız bölgeleri yakından tanıma fırsatı buluyor. Afyonkarahisar valimiz Sayın Gökmen Çiçek önderliğinde turizme kazandırılan ve bünyesinde kayaya oyma kilise ve mezar odalarını, çok katlı kaya yerleşimleri ve eski köy konaklarının yer aldığı Ayazini köyünü ziyaret edip yine aynı bölgede olan Aslantaş, Maltaş, Kral yolu gibi yaklaşık 3 bin yıllık tarihi içinde barındıran Göynüş vadisini görme imkanı bulduk. Gezimizin 3. ve son etabında ise manzarası ve tarihi ile bizleri adeta büyüleyen ayrıca ülkemizde balon uçuşlarının yapılabildiği nadir yerlerden bir yer olan Emre gölüne ulaştık. Burada tekne turu ile öğrencilerimize doğa güzelliklerimizi keşfetme fırsatı verirken ayrıca Arog filminin çekildiği alanı da görme imkanı bulduk. Bu gezimizde bu güzellikleri öğrencilerimize gösterip yerinde inceleme fırsatı veren Başta valimiz Sayın Gökmen Çiçek , Sandıklı kaymakamımız Eflatun Can Tortop, İhsaniye kaymakamımız Doğukan Koyuncu, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt , ulaşım hizmetini sağlayan Turizm şirketine teşekkür ederiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM