• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hüdai Kaplıcalarında  HES kodu uygulaması başladı

Hüdai Kaplıcalarında HES kodu uygulaması başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından 23 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan genelge kapsamında tüm yurtta başlatılan HES (Hayat Eve Sığar) kullanımı Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında da uygulamaya konuldu. Sandıklı Belediyesi tarafından işletmesi yapılan Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, Akdağ Tabiat Parkı oda rezervasyonlarında ve İlçe Şehir Hamamına girişlerde HES kodu kullanımı zorunlu hale geldi. Vatandaşların konu hakkında duyarlı olmalarını isteyen Belediye […]

İçişleri Bakanlığı tarafından 23 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan genelge kapsamında tüm yurtta başlatılan HES (Hayat Eve Sığar) kullanımı Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında da uygulamaya konuldu.

Sandıklı Belediyesi tarafından işletmesi yapılan Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, Akdağ Tabiat Parkı oda rezervasyonlarında ve İlçe Şehir Hamamına girişlerde HES kodu kullanımı zorunlu hale geldi. Vatandaşların konu hakkında duyarlı olmalarını isteyen Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “HES (Hayat Eve Sığar) kodu, kontrollü sosyal hayat kapsamında ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde, COVID-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı kurumlarla ve kişilerle güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilecektir. Belediyemiz bünyesindeki birçok birimde bu kod uygulamasını hayata geçirdir. Koronavirüs önlemleri kapsamında riskleri en aza indirmek, güvenli seyahat ve ziyaretler için uygulamaya konulan HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulamasından (Anroid ve İphone telefonu olanlar için), e-Devlet ile ya da SMS ile alınabiliyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM