• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Okulum Temiz Projesi”

Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Okulum Temiz Projesi”

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Klavuzu’nda yer alan kriterleri yerine Getiren Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, “Okulum Temiz Belgesi” alarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi. Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrenci, veli ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey […]

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Klavuzu’nda yer alan kriterleri yerine Getiren Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, “Okulum Temiz Belgesi” alarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrenci, veli ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldıklarını belirten Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet AKSOY, “Okulumuzda gerçekleştirilen denetimler sonucu ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Klavuzu’nda yer alan kriterleri yerine getirerek ‘Okulum Temiz Belgesi’ni Sandıklı’da almaya hak kazanan okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerin ve çalışanların sağlığının birinci planda yer aldığı Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla alınabilecek tüm fiziki önlemler alındı. Tek kişilik sıralarda Mesafe, Maske ve Temizlik kurallarına titizlikle uyulmaktadır.” dedi. Denetimi gerçekleştiren İSG Uzmanı Ahmet Oğuz CEYLAN ‘Covit19 salgın hastalığıyla mücadele kapsamında belirli aralıklarla tüm okulda dezenfekte çalışmalarının yapıldığı, öncelikle maske kullanımına özen gösterildiği, okul girişine ve her kata; laboratuarlara, öğretmenler odasına ve okul koridorlarına el dezenfektanları yerleştirildiği; okul girişlerine, okul koridorlarına, dersliklere, lavabolara gerekli hijyen uyarı afişleri yapıştırılarak kuruma giriş yapan bireylerin temizlik farkındalığı kazandırma amaçlandığı, derslikler fiziki mesafe koşulları dikkate alınarak düzenlendiği görüldüğünü’ belirtti Bulaşı riski taşıyan kişilerin tespiti için öğretmen ve öğrencilerin sürekli iletişim içinde olduğu Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul girişlerinde bireylerin ateşlerini ölçmek üzere ateş ölçer temin edildiği, derslikler, laboratuarlar, öğretmenler odası vb. yerleşim planları dışarıdan taze hava alacak şekilde düzenlendiği, sınıfların düzenli aralıklarla havalandırma işlemi, personelin bulunduğu alanların düzenli aralıklarla havalandırılması işlemi için gerekli uyarı levhaları asıldığı yapılan denetimler sonucunda görüldü. Ortak kullanılan ekipman ve dolaplar mümkün olduğunca düzenli olarak dezenfekte edildiği, dersliklerde yer alan ortak temas yüzeyleri (bilgisayarlar, dolaplar, makinalar, aletler vb.) için kullanım sıklığı, kullanım şartları, kullanıcı sayısı dikkate alınarak dezenfekte edildiği görüldü. Yapılan incelemeler sonucunda Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi fiziki yapıda ve işleyişte olarak her türlü tedbirin alındığı belgelendi. Okul yetkilileri “Okulların yüz yüze eğitime başlayacağı günlerde kullanacağımız prosedürleri yazılı hale getirdik. İçinde bulunduğumuz bu süreci sağlıklı şekilde atlatıp bir an önce öğrencilerimize kavuşacağımız günleri özlemle bekliyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM