• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gurbetçi çift biriktirdiği umre parasını  depremzedelere bağışladı

Gurbetçi çift biriktirdiği umre parasını depremzedelere bağışladı

Sandıklı ilçesine bağlı Baştepe köyünden gurbetçi çift, biriktirdikleri umre parasını depremzedelere destek olmak için Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) teslim etti. Fransa’da çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 10 yıl önce Sandıklı İlçesine bağlı Baştepe köylerine dönen Cemil ve Ayşe Eroğlu çifti biriktirdikleri umre parasını 60 bin lirayı Sandıklı İlçe Müftülüğüne gelerek İlçe Müftüsü Ömer Ünal’a teslim etti. […]

Sandıklı ilçesine bağlı Baştepe köyünden gurbetçi çift, biriktirdikleri umre parasını depremzedelere destek olmak için Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) teslim etti.

Fransa’da çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 10 yıl önce Sandıklı İlçesine bağlı Baştepe köylerine dönen Cemil ve Ayşe Eroğlu çifti biriktirdikleri umre parasını 60 bin lirayı Sandıklı İlçe Müftülüğüne gelerek İlçe Müftüsü Ömer Ünal’a teslim etti. Daha önce hac ibadeti yaptıklarını belirten Cemil Eroğlu, umre niyeti ile biriktirdikleri parayı da depremzedelerin yaralarının sarılması için bağışladıklarını belirtti. İlçe Müftülüğüne gelerek umre paralarını teslim ettiklerini aktaran Eroğlu; “Fransa’da inşaat, orman işleri, maden işlerinde çalıştım. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de kalıyorum. Hac görevini yaptık ve umre niyetimiz vardı. Biriktirdiğimiz parayı kardeşlerimizin acılarına bir nebze olsun yardımcı olabilmek ve yaralarını sarabilmek adına bu Ramazanın bereketinden feyzinden yararlanabilmek için bu miktarı bağışlama kararı aldık” dedi. Duyarlı davranışlarından dolayı gurbetçi çifte teşekkür eden İlçe Müftüsü Ömer Ünal; “Bu milletimizin ali cenaplığı ve cömertliğidir. Enpati durumudur. Kendisini mağdur yerine koymasıdır. Allah’a şükürler olsun milletimizin eli Afrika’nın en güneyine uzak doğunun bütün ülkelerine uzanmaktadır. Bunu da gören ve bilen bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Allah yaptığınız hayırlarınızı kabul etsin inşallah” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM