• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULUNA SEMİNER

FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULUNA SEMİNER

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından Fatih Sultan Mehmet İlkokulu velilerine yönelik “Aile Okulu” semineri yapıldı. Seminerde; çocukları farklı kişilerle nasıl ve ne şekilde kıyasladığımız, bu kıyaslama sonucunda çocukların hissettiği duygular anlatıldı. Bununla birlikte bir çocuğun kendisi ile kıyaslandığında ondaki gelişimin çok net görüleceği de ifade edildi.Seminerde ayrıca; çocukların evde gördüğü durumu okulda […]

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından Fatih Sultan Mehmet İlkokulu velilerine yönelik “Aile Okulu” semineri yapıldı.

Seminerde; çocukları farklı kişilerle nasıl ve ne şekilde kıyasladığımız, bu kıyaslama sonucunda çocukların hissettiği duygular anlatıldı. Bununla birlikte bir çocuğun kendisi ile kıyaslandığında ondaki gelişimin çok net görüleceği de ifade edildi.Seminerde ayrıca; çocukların evde gördüğü durumu okulda ve sosyal hayatta farklı ortamlarda sergilediği, evinde tartışma, kavga olan çocukların okula mutsuz geldiği, evde söylenen sözlerin ve yapılan tüm davranışların çocuklar tarafından bilinçli ya da bilinçsiz şekilde taklit edildiği anlatıldı. Çocukların yaşadığını yansıttığı, kıyaslamanın çocukları değersiz hissettirdiği, ilgi göstermenin beyin gelişimine etki ettiği, kaliteli zaman geçirmenin birçok olumlu duyguyu aynı anda yaşattığı, teknolojik aletleri belirli dozda kullanmalarının mahzuru olmadığı anlatıldı. Texas Üniversitesi Öğretim Üyesi Çocuk Psikiyatristi Bruce D. Perry’nin beyin üzerine yaptığı çalışma anlatılarak çocukların küçük yaştan itibaren ihmal edilmesinin beyin gelişimine olumsuz etkisi anlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM