• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elektrik akımına  kapılan 2 inek telef oldu

Elektrik akımına kapılan 2 inek telef oldu

İlçemiz Ekinhisar köyünde Osman Arı’ya ait 3 inek aydınlatma direğindeki kaçak akıma kapıldı. İneklerden biri kurtulurken biri 5 aylık hamile 2 inek telef oldu. Osman Arı’nın Babası Veysel ve kızı Cevriye Arı akşam saatlerinde ineklerini köyün çeşmesinde sulamak için besihaneden çıkardılar. Sulamak için çeşmeye giden biri hamile 3 inek yağmur suyunun direk önünde birikmesiyle elektrik […]

İlçemiz Ekinhisar köyünde Osman Arı’ya ait 3 inek aydınlatma direğindeki kaçak akıma kapıldı. İneklerden biri kurtulurken biri 5 aylık hamile 2 inek telef oldu.

Osman Arı’nın Babası Veysel ve kızı Cevriye Arı akşam saatlerinde ineklerini köyün çeşmesinde sulamak için besihaneden çıkardılar. Sulamak için çeşmeye giden biri hamile 3 inek yağmur suyunun direk önünde birikmesiyle elektrik akımına kapıldı. Durumu fark eden köy sakinleri köyün elektriğini kestiler. Akıma kapılan ineklerden bir tanesi köylü vatandaşlar tarafından kurtarılırken 1’i beş buçuk aylık hamile olan 2 tane inek telef oldu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü veteriner hekimleri ve İlçe Jandarma ekipleri olayla ilgili tutanak tuttu. Olay sonrası Devlet desteği ile aldığı 5 ineğinden 2’sinin telef olduğunu söyleyen Osman Arı zararının telafi edilmesini ve yardım beklediğini belirtti. İneklerine elektrik çarparak telef olan Osman Arı, “3 hayvanıma burada elektrik çarptı. Bir tanesi köylü vatandaşlarımızın elektriği kesmesi ile kurtuldu. 2 tanesi telef oldu. Devlet destekli 5 tane hayvan almıştım. Bir düvesi birde anaç yavrusu telef oldu. Bunları kurtarmaya babam ve kızımda geldi. Onları da çarpabilir. Onlar çarpılsaydı ne yapardık? Köylü ve komşu arkadaşlarımız direkten elektriğin çıkışını görmüşler. Komşularımızın da hayvanları çarpılmış ama onlar kurtulmuş. 2 tane hayvanım telef oldu. Bir tanesi hamileydi. Jandarma ve İlçe tarımdan gelip tutanak tutular. Zararımın giderilmesini talep ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM