• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EĞİTİME DESTEK Mİ? KÖSTEK Mİ?

EĞİTİME DESTEK Mİ? KÖSTEK Mİ?

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitime Mali Destek Programı kapsamında il ve ilçelerden Kendin Yap Atölyeleri kurulması için Milli Eğitim müdürlüklerinden proje yapmaları istendi. Bu projede Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı proje desteği alamazken Kızılören ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü 102 Bin lira proje desteği aldı. SANDIKLI YİNE SINIFTA KALDI Aselsan, Arçelik, Habitat ve Microsoft gibi […]

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitime Mali Destek Programı kapsamında il ve ilçelerden Kendin Yap Atölyeleri kurulması için Milli Eğitim müdürlüklerinden proje yapmaları istendi. Bu projede Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı proje desteği alamazken Kızılören ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü 102 Bin lira proje desteği aldı.

SANDIKLI YİNE SINIFTA KALDI

Aselsan, Arçelik, Habitat ve Microsoft gibi firmaların Zafer Kalkınma Ajansı aracılığıyla desteklediği projeler il ve ilçelerde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulup öğrencilerin yetenekleri geliştirilecek, robotik kodlama, genel tasarım, yenilenebilir enerji istasyonları ve ahşap tasarım gibi eğitimlerin verileceği mali destek projesinde Sandıklı yine sınıfta kaldı. Geçtiğimiz yıl projeleri kabul edilen Afyon merkez, Dinar ve Kızılören, gibi ilçeler atölyeleri kurup proje eğitmenlerini oluşturarak eğitime başladılar. Eğitme Destek Platformu Koordinatörü ve Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürü olan Sayın Emin Karaosman, çocuklarımızın becerilerinin artacağı, genç beyinleri yetişeceği, geleceğin bilim adamları olmalarında büyük rol oyanayacak bu projede koordinatör olmasına rağmen neden destek alamadı. Yoksa böyle projelerle uğraşmak yerine kahvehane köşelerinde Sandıklıya Belediye başkanı mı belirliyordu?

AFYONKARAHİSAR’IN EN BÜYÜK İLÇESİ SANDIKLI’NIN EĞİTİMİNDE

Rehberlik Araştırma Merkezi YOK

Bilim Sanat Merkezi YOK

ZEKA’dan Proje Desteği YOK

Sosyal Bilimler Lisesi YOK

LGS de başarı YOK

YKS de başarı YOK

Ne var diyecek olursak

Entrika VAR

Fitne VAR

Siyasî Aktörlük VAR

Eğitme Köstek VAR

Sayın Müdür, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Bilim Sanat Merkezi gibi diğer ilçelerde olup ilçemizde olmayan kurumları elinizin tersi ile ittiğiniz gibi bu proje desteğini de mi başka ilçelere gönderdiniz?

ZAFER KALKINMA AJANSINDA 9 İLÇE HİBE ALIRKEN NEDEN SANDIKLI YOK!

Afyon merkez: 600.000 TL

Kızılören: 102.000 TL

Dinar : 170.000 TL

Şuhut: 179.000 TL

Çobanlar : 141.000 TL

İhsaniye : 248.000 TL

Emirdağ : 173.000 TL

Başmakçı: 124.000 TL

İscehisar: 159.000 TL

Bu kadar ilçe projelerine destek alırken neden Sandıklı yok diye sormak hakkımız değil mi?

Sayın Müdür,

Diğer ilçeler Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek alırken, Bilim Sanat Merkezi ve Rehberlik Araştırma Merkezleri açarken siz Sandıklı’da neyi koordine ettiniz? Eğitimi koordine yerine kahve köşelerinde Sandıklı siyasetini mi koordine ediyorsunuz? Yıkılacak okul binalarını mülki idare ve yerel yönetimden 6 ay gizleyerek okulların yıkılmasını ve yeniden yapılmasını geciktirdiğiniz için eğitime destek mi oldunuz köstek mi oldunuz? Sizin göreviniz Afyon’un en büyük ilçesi Sandıklı’ya gelmesi gereken eğitim yatırımlarını perdeleyerek Sandıklı’yı küçültmek ve küçük düşürmek mi? Sizin göreviniz Sandıklı eğitimine destek mi köstek mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM